Przykry zapach świeżego prania może mieć kilka powodów. Za część z nich odpowiadamy poprzez nieumiejętne korzystanie z płynów do prania i płukania. Niektóre wynikają z nieumiejętnego suszenia prania a inne z wad technicznych naszego sprzętu! Krok po kroku opowiemy, co robić a czego nie robić aby nasze pranie już nigdy nie miało złego zapachu!

Po pierwsze, sprawdźmy czy nasza pralka nie wymaga czyszczenia. Czyszczenie pralki jest łatwym procesem, wystarczy zakupić specjalny środek do czyszczenia pralki i użyć go zgodnie z zaleceniami producenta. Warto oczyścić też filtr pralki manualnie, sprawdzić czy nie ma w niej pozostałości takich jak piach czy włosy.

Kolejnym ważnym elementem jest używanie odpowiedniej ilości produktów do prania oraz wlanie je do odpowiednich pojemników w naszej pralce. Jeśli pranie nie będzie wystarczająco dobrze wypłukane z proszku a już dodamy do tego płyn zmiękczający nasze pranie prawdopodobnie nie będzie pięknie pachniało! Mowa tu szczególnie o praniu ręcznym. Spróbuj wypłukać ubranie pomiędzy proszkiem a płynem zmiękczającym w czystej wodzie bez dodatku detergentu i sprawdź czy czujesz różnice.

Bardzo istotny jest sposób suszenia prania. Nie rozwieszajmy go zbyt gęsto ani nie ignorujmy porządnego wirowania! Tylko dzięki połączeniu tych dwóch elementów nasze pranie ma większe prawdopodobieństwo porządnego wyschnięcia – czyli unikniemy przykrego zapachu wilgoci na naszych ulubionych ubraniach.

Dzięki tym wskazówkom Twoje pranie będzie zawsze świeże i pięknie pachnące!