Pierwszego dnia PFW odbył się pokaz mody znanej na całym świecie – Ewy Minge!

Ewa Minge zaprezentowała baśniową, motylową kolekcję, która jest kontynuacją kolekcji Black Butterflies.

Co o kolekcji mówi projektantka?

To baśniowa kolekcja, inspirowana kulturą romską. Wybraliśmy na pokaz również romską muzykę. Pracowałam nad tą kolekcją bardzo długo i traktowałam ją jak malowanie tryptyku. I ona tak wygląda właśnie jak trzy obrazy powieszone obok siebiemówi Ewa Minge.

Zobaczymy wielowarstwowe sylwetki, morze dodatków, koronki i przepiękne kolorowe motyle na kożuchach, sukienkach i torebkach” – mówi projektantka.

Kolekcja Black Butterflies to również pomoc osobom chorym onkologicznie i przewlekle! Motyle, które podziwiamy w kolekcji AW 2017/18 powstały w ramach artterapii. Podopieczni od miesięcy ciężko pracowali nad małymi dziełami sztuki.

Poniżej sesja zdjęciowa wykonana przez Adama Plucińskiego na sezon AW 2017/18, w której wzięła udział m.in. Ewa Zakrzewska – najsłynniejsza polska modelka plus size.

W pokazie Ewy Minge wzięły udział modelki plus size.

Projektujemy dla wszystkich kobiet, bo piękno nie ma wymiarów. Dlatego nie widzę powodu, dla którego modelki o pełnych kształtach nie miałyby pojawić się na moim pokazie w Paryżu – mówi Ewa Minge, jurorka programu „#Supermodelka Plus Size”, który od września będziemy mogli oglądać w Polsacie.

„Nie byłabym wiarygodna jako jurorka w programie, gdyby w moim pokazie nie znalazły się modelki plus size. Okazuje się, że ich znalezienie wcale nie jest takie łatwe. Po długich, intensywnych poszukiwaniach, wreszcie się udało i w pokazie na 40 sylwetek szły 4 plus size. Można więc powiedzieć, że jak na każdym moim pokazie – pojawił się pełen wachlarz kulturowy – był również pełen wachlarz wagowy” – dodaje Ewa Minge.

Jak podoba Ci się kolekcja Ewy Minge?

Share: