Właśnie miała miejsce oficjalna premiera dwóch nowych telefonów marki Samsung serii A. Najnowszy model, który zaprezentowano w Chinach to Samsung Galaxy A6s, a drugi z nich to znany już Galaxy A9, któremu zmieniono nazwę na A9s.

 

Samsung nie będzie tworzył Galaxy A6s?

Galaxy A6s to tak zwany produkt ODM, co w skrócie oznacza, że Samsung nie będzie produkował go we własnych fabrykach. Zgodnie z doniesieniami mediów zajmie się tym fabryka Wintech produkująca konkurencyjne Xiaomi.

Ten temat nie schodził z ust od wielu miesięcy. Najnowsze statystyki Strategy Analytics pokazują, że udziały Samsunga na rynku chińskim spadły z 1.3 do 0.8, dlatego ODM ma pomóc marce w trudnej sytuacji finansowej. Dwa nowe telefony stanowią zmianę w strategii firmy Samsung w celu zwiększenia sprzedaży w Chinach i Indiach. Firmę czeka nie małe wyzwanie – będzie konkurować z chińskimi producentami telefonów, takimi jak Huawei i Xiaomi.

 

Co oferuje nam Galaxy A6s i A9s?

Pierwszy model posiada dwa tylne 12-megapikselowe aparaty i taki sam z przodu. Natomiast A9s ma cztery tylne kamery i 24 – megapikselowy aparat  do selfie. A6s ma mieć baterię o mocy 3 300 mAh, natomiast A9s 3 800 mAh.

Szóstka posiada 6 calowy ekran Infinity Display Super AMOLED, jest zasilana ośmiordzeniowym procesorem i zawiera 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Telefon posiada czujnik unlock twarzy i standardowy już czytnik linii papilarnych.

Galaxy A6s ma kosztować od 1800 renminbi, czyli około 1000 zł. Niestety na razie nie zanosi się na sprzedaż poza Chinami.

Share: