Rozwój cybersportu oraz ogromna popularność gier komputerowych, a także tzw. stream-ów powoduje, że gry komputerowe nie są już tylko męską domeną.

Mamiko – Fanka Counter-Strike

Co więcej, kobiety coraz bardziej interesują grami typowo męskimi, takimi jak różnego rodzaju strzelanki czy nawet FIFA! Najlepszym tego przykładem jest popularna Mamiko, czyli Weronika Heck, która swoją sławę zdobyła grając w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).

View this post on Instagram

Poklikamy? 👩🏻‍💻

A post shared by Weronika Heck (@mamikoyoko) on

Mamiko włączała na YouTube transmisję na żywo oraz udostępniała filmiki ze swoją grą. Dzięki temu zdobyła ponad 423 tys. subskrypcji, wystąpiła w teledysku Donatana i Maryli Rodowicz, jest także fotomodelką. Mamiko pokazuje, że kobiety również mogą interesować się grami i dobrze grać na komputerze, a nawet zdobyć dzięki temu sławę i na tym zarabiać.

Jakie gry komputerowe wybierają kobiety?

  1. The Sims

Propozycja tej gry zapewne nikogo nie dziwi. Chyba każda z nas (a przynajmniej większość) już w dzieciństwie na swoim pierwszym komputerze tworzyła idealną rodzinę i budowała piękny dom. A potem spędzała nad grą długie godziny. Jeżeli jednak ktoś nie słyszał o The Sims, wyjaśniamy, że jest to gra symulacyjna, która polega na zarządzaniu stworzonych przez nas postaci. Mają oni swoje typowo ludzkie potrzeby, jak jedzenie, spanie i chęć pobycia z przyjaciółmi. Tak samo jak ludzie rodzą się, dorastają, rozmnażają, starzeją i umierają. Chodzą też do pracy w wirtualnym mieście, gdzie mieszkają i bawią się. Polecamy każdą serię od samego początku do ostatniej. Jednak to część czwarta jest oczywiście najbardziej rozwinięta, najlepsza graficznie i najmocniej wciąga. Warto zaopatrzyć się w dodatki do gry, które bardzo urozmaicają rozgrywkę.

  1. League of Legends

W popularnego LoL-a grają zarówno panie, jak i panowie. Obecnie jest to chyba najpopularniejsza gra sieciowa. Oznacza to, że można grać przez Internet z innymi osobami, nawet z najodleglejszych zakątków świata. W grze tworzone są dwie drużyny po pięciu graczy. Każdy z nich ma swoją postać. Rozgrywka polega na niszczeniu wrogich fortyfikacji i obronie własnych.

Wygrywa ta drużyna która jako pierwsza zniszczy Nexusa, czyli najdalej położony budynek (serce bazy) przeciwnika. Ciekawostką jest fakt, że w League of Legends rozgrywane są oficjalne turnieje i mistrzostwa, które odbywają się na wielkich halach widowiskowych, a na trybunach zasiada nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów tej gry. W turniejach biorą udział profesjonalni gracze (czyli najlepsi na świecie), a zwycięzcy zgarniają nagrody pieniężne sięgające nawet milionów dolarów!

  1. Tomb Raider

Piękna pani archeolog w akcji! Która z nas nie chciałaby wyglądać i być tak odważna jak Lara Croft – damski odpowiednik Indiany Jonesa? Popularna postać (znana główne z filmów i kojarzona z Angeliną Jolie, która swoją drogą świetnie wcieliła się w swoją bohaterkę) pochodzi także z gier komputerowych. Mowa o serii Tomb Raider. Jest to przygodowa gra akcji, w której razem z Larą Croft przeżywamy różne wciągające przygody. Nie sposób określić jednoznacznie fabuły gry, ponieważ powstało już ponad 10 jej serii i prawie tyle samo dodatków. Na wrzesień 2018 r. przewidziana jest premiera najnowszej gry pod nazwą:  Shadow of the Tomb Raider. W tej części Lara Croft trafi do Ameryki Łacińskiej, gdzie będzie przemierzała ruiny starożytnych cywilizacji i odkrywała wiele tajemnic. Jest to gra idealna dla poszukiwaczy przygód!

  1. Heroes of Might and Magic

Kolejna popularna seria. Jest to gra strategiczna w stylu fantasy. Do tej pory wydano 7 części, nie licząc dodatków. Ostatnia z nich pochodzi z 2016 r. Akcja gier z tej serii toczy się w fantastycznym świecie Enroth. W poszczególnych tytułach gracze mają okazję poznać różne krainy i okresy historyczne. Gra polega m.in. na kierowaniu bohaterami stojącymi na czele armii, rozbudowaniu posiadanych miast, zdobywaniu surowców, rekrutowaniu oddziałów.

Stałym elementem gry są bitwy pomiędzy oddziałami innych graczy, podczas których stosuje się rozmaite taktyki wojenne. Opis może brzmieć jak jedna z wielu gier strategicznych dla mężczyzn, ale zapewniamy, że kobiety również mogą wciągnąć się w popularnych „Herołsów”.

5. SimCity

Seria gier wyprodukowana przez firmę Maxis, która stworzyła także The Sims. Pierwsza gra została wydana już w 1989 r. i do dzisiaj doczekała się 7 odsłon i trzech dodatków. Ostatnia część pochodzi z 2013 r. Jest to gra symulacyjna, która polega na budowaniu i zarządzaniu wirtualnym miastem.

Tworzymy w nim różne strefy, np. mieszkalną, handlową i przemysłową, opieki zdrowotnej, rozbudowę sieci energetycznej, wodociągowej itp. Możemy zbudować drogi, lotniska, transport publiczny. Im bardziej rozwiniemy swoje miasto, tym bardziej będą wymagający jego mieszkańcy, którzy mogą żądać wybudowania nowych szkół, czy zmniejszenia podatków. Krótko mówiąc jest to gra o tym, co otacza nas w naszych miastach. Ukazuje więc w pewnym sensie nas samych.

Lubicie grać w gry komputerowe?

Share: