Jedną z nagrodzonych podczas Oscarów 2018 jest Frances McDormand!

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to film nominowany do Oscara. Główną bohaterką filmu jest Frances McDormand, która uparcie walczy o prawdę. Mildred, bo tak miała na imię postać odgrywana przez Frances, straciła córkę w wyjątkowo bestialski sposób. Córkę Mildred zamordowano i  mimo upływającego czasu miejscowa policja nie wyjaśniła zagadki brutalnej śmierci jej dziecka. W akcie desperacji główna bohaterka wypowiada wojnę szeryfowi wynajmując 3 tablice w drodze do miasteczka, na których pojawiły się prowokujące teksty. Rola przyniosła kobiecie duży sukces – otrzymała statuetkę za Najlepszą aktorkę pierwszoplanową.

Frances McDormand znana jest publiczności z „U progu sławy”, „Na wzgórzach Hollywood” czy z serialu Olive Kitteridge. Życie aktorskie Frances rozpoczęło się od Yale School of Drama, w której uczyła się również Meryl Streep czy Lupita Nyong’o. Aktorka zaczynała od teatrów, a debiut na ekranie przypada na 1984 rok („Śmiertelnie proste”). W debiutanckim filmie pracowała z Joel Coen, z którym do dziś tworzy udane małżeństwo. [1] Publiczność ceni ją za naturalność i skromność. Niewiele też wiemy o szczegółach jej życia, ponieważ ceni sobie prywatność.

Można było się spodziewać treściwego przemówienia aktorki podczas Oscarów. Frances odniosła się do kontraktu Inclusion Rider, który zapewnia równość ras, płci i wynagrodzenia. Swoją przemowę kierowała głównie do kobiet.

Nie możemy zapomnieć o fakcie kradzieży nagrody Frances McDormand…Niejaki Terry Bryant skradł ją w trakcie Balu Gubernatora i dumnie robił selfie udostępniając je w mediach społecznościowych. Zachowanie mężczyzny zainteresowało fotografa, który nie kojarzył go ze sceny. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, a Oscar przekazany w dobre ręce.

https://www.instagram.com/p/Bf_1GyHgTGJ/?tagged=oscars2018

[1] http://www.imdb.com

Share: