Parrot Pot – inteligentna doniczka?

Połączona ze smartphonem czy tabletem poprzez Bluetooth Low Energy i sterowana specjalnie dedykowaną aplikacją Parrot Flower Power, Parrot Pot pozwoli Ci zadbać o roślinę dokładnie tak, jak tego potrzebuje!

 parrotpot

Od wielu lat Parrot pracuje nad tym, jak wykorzystać czujniki, aby lepiej chronić rośliny. Zbyt często boimy się, że nasze kwiaty zwiędną. Albo rezygnujemy z kupna nieznanych lub delikatnych roślin. Parrot Pot jest odpowiedzią na te obawy. Jego czujniki i inteligentny system nawadniania razem z bazą roślin, która została stworzona przez naukowców i botaników pozwala perfekcyjnie dbać o rośliny, które nieodpowiednio pielęgnowane mogłyby zostać nadmiernie lub niedostatecznie nawodnione.

wyjaśnia Henri Seydoux, założyciel i prezes Parotta.

 

Produkt dostępny w sklepach od września 2016 roku, MSRP 149 €

Nie musisz pamiętać o uprawie roślin. Doniczka robi to za Ciebie.

Parrot Pot jest inteligentną doniczką do użycia zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, zaprojektowaną do pracy nawet w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych (deszcz, upał, zimno: od -5 stopni do + 55 stopni Celsjusza). Doniczka jest wyposażona w 2,2-litrowy zbiornik wody i system nawadniania, który został rozmieszczony w czterech różnych punktach dla kompleksowego nawadniania rośliny. Dzięki aplikacji Parrot Flower Power, możesz wybrać  tryb nawadniania najbardziej odpowiedni dla Twojej rośliny.

Co ciekawe, kiedy poziom wody w zbiorniku spada, zielony wskaźnik na doniczce zaczyna migać. Informacja o tym jest również wysyłana poprzez aplikację do smartphona czy tabletu. Doniczka zaczyna migać na czerwono, gdy baterie zaczną się wyczerpywać (powolne miganie) lub wystapi problem z systemem nawadniania (szybkie miganie).

Dzięki czterem wbudowanym czujnikom, Parrot Pot w czasie rzeczywistym i z wyjątkową precyzją mierzy dane niezbędne do utrzymania Twojej rośliny w dobrej kondycji. Są to:

nawilżenie gleby

– ilość nawozu

– temperatura otoczenia

– intensywność światła

Dane te, co 15 minut są zapisywane i co dwie godziny wysyłane do Parrot Cloud, gdzie są poddawane analizie za pomocą algorytmów.

Porady i ostrzeżenia dotyczące rośliny otrzymujesz za pomocą aplikacji Parrot Flower Power, która pozwoli Ci utrzymać roślinę w dobrej kondycji, szczególnie, gdy potrzebuje ona natychmiastowej uwagi. Doniczka Parrot Pot podpowie Ci, kiedy dodać nawóz lub przenieść roślinę do pomieszczenia z optymalnym oświetleniem.

 

Share: