motywacja po wakacjach

Ostatni weekend sierpnia oznacza jedno – koniec laby i powrót do szkoły lub pracy! Jak mentalnie przygotować się do tego okresu i skoncentrować na obowiązkach?

Motywacja po wakacjach – poznaj nasze wskazówki

Po pierwsze – pozytywne nastawienie!

Nic tak nie psuje atmosfery po urlopie jak negatywne nastawienie ludzi wokół siebie. Wakacje kojarzą się z zabawą, luzem i odpoczynkiem, dlatego zatrzymaj w sobie pozytywny nastrój i zarażaj nim innych. Oprócz jednej podstawowej różnicy – jesiennych obowiązków,  zarówno wakacje jak i rok szkolny polegają przecież na tym samym – korelacjach z innymi.

 

Nie rezygnuj z wakacji na dobre

Zrezygnowanie z wakacyjnych, letnich przyjemności kończy się chandrą, wyimaginowaną jesienną depresją i ogólnym zniechęceniem. Nie porzucaj wakacyjnych nawyków, które sprawiają Ci przyjemność. Siłownia, basen, wieczorne spacery przy plaży, wieczór z przyjaciółmi czy czas spędzony z książką to tylko niektóre z czynności wykonywanych przez nas w tym okresie. Różnicą będzie bardziej ograniczony czas, który będziemy mogli poświęcić ulubionym zajęciom z wakacji. Przez dwa miesiące sami tworzymy nasz dzienny „grafik” i nie dostosowujemy się do nikogo, chyba że naszych znajomych. Jednak nie zapominajmy, że obowiązki narzucane przez takie placówki jak szkoła czy studia uczą nas odpowiedzialności i umiejętnego zarządzania czasem. Teraz wystarczy rozgraniczyć co powinno znaleźć się na pierwszym planie.

 

Pokochaj naukę

Dopiero po przejściu pewnej drogi zaczynamy dostrzegać jak ważna jest w naszym życiu edukacja. Nie dostrzegamy dobrych intencji nauczycieli (oczywiście tych z powołania) i nienawidzimy ich z całego serca przysparzając sobie problemów. Ale to szkoła pozwala nam wyznaczyć dalszą drogę w życiu, odnaleźć pasje i zainteresowania. Dobre przygotowanie we wczesnym stadium edukacji pozwoli Ci z łatwością wkroczyć w okres studiów czy pracy.

 

Zmiana rytuałów

Wakacje przyzwalają na sporo lenistwa. Jednym z nich jest dużo więcej snu, który we wrześniu nagle radykalnie skracamy. Masz okazję potrenować wczesne wstawanie jeszcze w sierpniu, dzięki czemu pogodzisz się z nadchodzącym wrześniowym szokiem.

 

Dieta

Niespodziewane hasło? Chyba nie muszę podkreślać, że dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Orzechy, banany, figi czy pestki to tylko niektóre z produktów, które wspomagają koncentrację i pamięć. Ważnym jest uzupełnianie wypłukanego przez kawę magnezu, dostarczanie witamin czy antyoksydantów, które najogólniej mówiąc – są odpowiedzialne za naszą pamięć. Zanim zaczniesz się wspomagać suplementami i lekami, postaw na medycynę pełną owoców, warzyw i innych darów natury!

 

Wyznacz sobie cele

Musisz pamiętać, że szkoła nie jest przykrym obowiązkiem i zmuszaniem Cię do odrabiania lekcji. Obierz sobie cel, wybierz przynajmniej jeden przedmiot, którym totalnie się zainteresujesz i będziesz chciał/a poznać go bliżej. Taka zdrowa ciekawość pozwoli Ci polubić edukację, pogodzić się z obowiązkami i poczuciem straconego czasu.

 

Gadżety

Kupiłaś/eś na wakacjach rzecz która kojarzy Ci się ze wspaniałym czasem? Zabieraj ją ze sobą, a odniesiesz wrażenie, że wakacje ciągle trwają! Najlepiej, jeśli będzie to bransoletka, notes lub inne mniejsze akcesoria.

 

Organizer

Stwórz zeszyt, segregator lub folder na komputerze. Zamieszczaj tam najważniejsze sprawy – datę kartkówki, sprawdzianu, spotkań z przyjaciółmi. Codziennie zaglądanie do takiego kalendarza pełnego motywacyjnych cytatów czy zdjęć z wakacji poprawi Ci humor i zmotywuje do działania!

Jakie są Twoje tipy na zmotywowanie się po wakacjach?

Share: