Zadbane i długie paznokcie to marzenie każdej kobiety. Niestety, tylko nieliczne panie mogą pochwalić się zdrowymi i mocnymi paznokciami. Większość skarży się na ich łamliwość, rozdwajanie się i pojawianie nierówności. Jak można wzmocnić swoje paznokcie i sprawić, że będą zachwycać swoim zdrowym wyglądem?

Włosy i paznokcie – pierwsze wskazują na niedobory

Nawet jeśli wydaje nam się, że jadamy zdrowo, w rezultacie nasz organizm może nie przyswajać wielu cennych składników. Najszybciej dają o tym znać właśnie włosy, który wypadają i łamią się, stają się matowe oraz paznokcie, które mogą się kruszyć i rozdwajać. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty witaminowe, które są dedykowane właśnie tym kwestiom. W każdej aptece można kupić tabletki lub kapsułki, w których znajdą się składniki najważniejsze właśnie dla zdrowia włosów i paznokci, jak również skóry. Nie może w nich zabraknąć witamin z grupy A i E, ale warto wybierać także takie, które wzbogacone są na przykład o biotynę.

Aby zaobserwować pierwsze rezultaty przyjmowania preparatów witaminowych trzeba zwykle poczekać kilka tygodni. Po dwóch miesiącach włosy powinny stać się błyszczące i grubsze, a paznokcie realnie się wzmocnić i zacząć rosnąć. Wiele kobiet cieszących się pięknymi i długimi paznokciami przyznaje, że kapsułki z witaminą E wyciska na paznokcie i całą zawartość dokładnie wciera w nie i skórę wokół nich.

Kosmetyki wzmacniające paznokcie

Chcąc wzmocnić płytkę paznokcia najlepiej stosować odpowiednią odżywkę, która wpłynie pozytywnie na strukturę paznokcia, odżywi go, a jednocześnie odpowiednio nawilży. Najlepiej konsultować wybór z kosmetologiem lub lekarzem, ponieważ w drogeriach można znaleźć bardzo szkodliwe odżywki, które sprawiają, że paznokcie twardnieją, jednak w rzeczywistości ich składniki dosłownie wżerają się w płytkę paznokciową.

Warto postawić na preparaty z górnej półki jak 4 lashes serum wzmacniające paznokcie, Pirolam odżywkę lub preparaty z linii Sally Hansen, które stosowane są często w renomowanych salonach kosmetycznych. Produkty warto dopasować do problemu. Niektóre odżywki lepszą są dla paznokci kruchych i łamliwych, zaś inne przeznaczone są dla tych z białymi plamkami. Jeżeli paznokcie wyglądają nieestetycznie lub są zabarwione na żółto, problem trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem, ponieważ może być to objaw grzybicy paznokci, którą leczy się już prawdziwymi lekami.

Istota diety w kwestii dbałości o paznokcie

Nawet jeśli nasz organizm nie jest w stanie przyswoić wszystkich witamin i minerałów, jakie staramy się mu dostarczyć, nie powinno to oznaczać, że zaczniemy się źle odżywiać. Chcąc zadbać o kondycję paznokci, trzeba jeść dużo tłustych ryb morskich i stosować wysokiej jakości tłuszcze roślinne, na przykład oliwę z oliwek. Poza tym, zawsze kluczową kwestię pełnią świeże warzywa pochodzące od lokalnych dostawców. Paznokcie, podobnie jak włosy nie lubią alkoholu, mocnej kawy i papierosów. Prowadzenie zdrowego trybu życia zwykle odbija się na wyglądzie zewnętrznym.