Connect
To Top

Odżywki na porost rzęs – fakty i mity o pielęgnacji rzęs

Popularność odżywek do rzęs nie bierze się znikąd – odżywiają i wzmacniają delikatne rzęsy, a do tego przyspieszają wzrost i zapobiegają ich wypadaniu. Czy wszystko, co czytamy na temat specjalistycznych odżywek jest prawdą? Przekonaj się.

Pierwsze specyfiki do pielęgnacji rzęs pojawiły się naprawdę bardzo, bardzo dawno temu. Już w starożytności sięgano po substancje, które miały wzmocnić rzęsy i podkreślić spojrzenie. Egipcjanki często stosowały mieszankę sadzy, oliwy i białka, która świetnie wydłużała i przyciemniała rzęsy. Dziś również sięgamy po oliwę z oliwek lub olejek rycynowy, jednak o wiele lepsze efekty daje codzienne aplikowanie skoncentrowanego serum.

Czy wiesz, jak działają profesjonalne odżywki do rzęs?

Zazwyczaj zawierają zestaw silnie skoncentrowanych składników odżywczych, które potrzebne są rzęsom do prawidłowego wzrostu. Skuteczność takich preparatów potwierdzają opinie dostępne w internecie, które można znaleźć na stronach typu test odżywek do rzęs. Okazuje się, że dobrej jakości serum może nie tylko odżywić, zregenerować i wzmocnić rzęsy, ale również przyspieszyć wzrost i zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosków. W efekcie:

– rzęsy stają się dłuższe, grubsze i bardziej elastyczne,
– pojawiają się nowe rzęski (baby lashes),
– oczy zyskują wyrazistą oprawę.

ODŻYWKI DO RZĘS – POPULARNE MITY

Wydawać mogłoby się, że nie ma nic skomplikowanego w takim produkcie. Niestety krąży bardzo dużo nieprawdziwych informacji na temat działania, efektów lub stosowania odżywek do rzęs. Czas rozprawić się z najpopularniejszymi mitami.

Mit 1. Mawia się, że odżywki do rzęs są szkodliwe. Pośród kilkuset dostępnych na rynku odżywek może być kilka takich o nie najlepszym składzie, ale większość to produkty bezpieczne i testowane okulistycznie oraz dermatologicznie. Jeśli wybierzemy dobrej jakości serum, z naturalnymi składnikami, bez parabenów i alkoholi, naszym rzęsom nic się nie stanie.

Mit 2. Kobietom bardzo często wydaje się, że im więcej serum nałożą na rzęsy, tym szybciej zauważą efekty. To nieprawda. Wystarczy minimalna ilość odżywki nakładana każdego wieczoru, aby wzmocnić rzęsy. Szkoda marnować produkt, używając zbyt dużej jego ilości.

Mit 3. Można spotkać się z opinią, że odżywki powodują szybsze wypadanie rzęs po odstawieniu. To również błędna opinia. Nasze rzęsy wypadają niezależnie od tego, czy używamy serum, ponieważ to jeden z etapów w ich naturalnym cyklu wzrostu. Odżywka może nieznacznie wydłużyć ten czas i rzęsy wypadną później. Ale na pewno nie stracimy ich całkowicie po odstawieniu produktu. Natura zaprojektowała to tak, że na miejsce rzęs, które wypadły, natychmiastowo pojawiają się nowe, zdrowe i piękne włoski.

More in Makijaż

 • SEPHORA backstage – czyli sekrety makijażystów marki!

  Makijażyści Sephora są zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego czerpiąc ogromną przyjemność z kreowania makijaży podczas tych wyjątkowych wydarzeń.

  Klaudia Laskowska20 marca 2017
 • MAC Cosmetics na wiosnę/lato 2017!

  Pokazy największych domów mody inspirują zarówno w kwestii stylizacji, jak i fryzur i makijażu! Sprawdź największe trendy sezonu!

  Klaudia Laskowska3 marca 2017
 • Jak zrobić elegancki makijaż do pracy?

  Dobrze wykonany makijaż powinien podkreślać walory twarzy, odpowiednio ją wymodelować i sprawić, by skóra wyglądała rześko i promiennie. Elegancki makijaż do...

  Klaudia Laskowska30 stycznia 2017