Pięć kwietniowych okładek magazynu Variety na pewno zaskoczyło wielu. Tuż obok Whoopi Goldberg, Glenn Close, Rachel Weisz i Leny Dunham pojawiła się Kim Kardashian-West. Variety założony został przez Sime Silverman w Nowym Jorku w 1905 roku.

Nie są to wyłącznie okładki, które mają na celu zachęcić czytelnika do kupna poprzez osoby, które widać na zdjęciach. Chodzi tu o akcję Power of Women Issue. Kobiety te, swoją medialną siłę mogą wykorzystać w szlachetnych celach. Przeczytajcie w jaki sposób pomagają!

whoopi_inside

Goldberg jako dziecko uwielbiała sport. Głównie jazdę łyżwami.

Obecnie jest honorowym przewodniczącym niedochodowego Figure Skating w Harlemie, gdzie pomaga młodym dziewczynom nauczyć się przywództwa i akademickich umiejętności poprzez sport.

rachel-weisz-power-of-women               Zdjęcie: Billy Kidd

Rachel Weisz pomaga dzieciom z Open University Doors z Opportunity Network. Robi to z tego powodu, że jej mama była tam nauczycielem, a także dlatego, że edukacja dla Weisz była od zawsze bardzo ważna. „Oboje z moich rodziców byli imigrantami i najważniejsze było dla nich, żebym poszła do dobrej uczelni”.

Podczas gdy Weisz i jej mąż, Daniel Craig zdecydowali się na przeprowadzkę do Nowego Jorku zainteresowali się znalezieniem lokalnej organizacji charytatywnej, która obejmowała stypendia.

weisz_inside

Założona w 2003 roku, Opportunity Network ma na celu pomóc uczniom zwiększyć swój potencjał, aby dostali się i oczywiście byli absolwentami college’u. „Niektóre z tych dzieci nie mają 150 dolarów na zgłoszenie, więc im pomagamy” mówi Weisz. „Zawozimy je do szkół na dni studenckie”. „Najbardziej poruszającą rzeczą jest zobaczenie tej niesamowitej chęci nauki i pójścia na studia”.

kim-kardashian-inside

Kim Kardashian West zaczęła pracę z Children’s Hospital Los Angeles siedem lat temu, po tym jak dziecko jej przyjaciela zachorowało. Kim nie tylko przekazuje wpływy z jej sklepu aukcyjnego na eBay, ale także regularnie odwiedza chorych i ich rodziny, szczególnie podczas wakacji.

kim-kardashian-childrens-hospital

„Mój tato zmarł na raka” mówi Kardashian West, która straciła tatę, Roberta, w 2003 roku. „Pamiętam, jak to było, kiedy mój tato przez niego przechodził. Widzisz dzieci, które są takie silne, a zarazem bezradne. Chcesz zrobić wszystko, aby im pomóc.”

Szpital Dziecięcy LA oferuje opiekę 107 000 dzieciom rocznie z całego świata. Lekarze są szkoleni w zakresie 350 specjalności w dziedzinie medycyny. Deann Marshall, starszy wiceprezes, mówi, że wizyty Kim są bardzo znaczące dla dzieci i personelu. „Jej pozytywny duch i prawdziwa troska o sytuację chorych „podniosła” wiele rodzin w tych niewyobrażalnych chwilach”. Podczas niektórych wizyt Kim siedzi przy łóżku pacjenta sama. Innym razem zabiera ze sobą męża, albo siostry. Przybywa do szpitala pełna prezentów.

Dzieci, które są bardzo podekscytowane przybyciem gwiazdy, pytają czy udostępni ich selfie na instagramie, gdzie Kim ma ponad 30.4 obserwatorów.

Kim jeszcze bardziej zainspirowała pomoc dzieciom podczas gdy w 2013 została mamą Nori „Zdajesz sobie sprawę, jak ciężko musi być rodzicom, które mają chore dziecko”

glenn-close-power-of-women

Glenn Close wciąż pamięta dzień, kiedy jej młodsza siostra wyznała jej przerażający sekret: „Nie mogę przestać myśleć o zabiciu się”. Gdy lekarze zdiagnozowali u Jessie zaburzenie dwubiegunowe, cyklofrenię i zaburzenie schizoafektywne u Calena Picka, syna Jessie, Close była zdeterminowana, aby o chorobach dowiedzieć się czegoś więcej.

Zgłosiła się jako wolontariusz do Nowo Jorskiego centrum odzyskiwania zdrowia Fountain House i w 2010 roku założyła niedochodowy Bring Change 2 Mind w celu zwiększenia świadomości.

Jessie mówi, że jest bardzo dumna ze swojej starszej siostry, dodaje: „Chciałabym powiedzieć, że Glenn jest moim bohaterem”.

Pamela Harrington, dyrektor Bring Change 2 Mind mówi: „Glenn była pierwszą, jedyną gwiazdą publicznie wypowiadającą się na temat psychicznego zdrowia. Była wielkim światłem nadziei dla wielu ludzi”.

lena-dunham-power-of-women

Lena Dunham pomaga ofiarom handlu. Aktorka nie była świadoma horroru jaki przechodzą te osoby aż do niedawna. W momencie gdy usłyszała od jej przyjaciółki Audrey Gelman o Gems, wiedziała, że może wykorzystać sławę, aby pomóc tym ludziom.

„Rzeczą, która przyciąga mnie tak bardzo do tej sprawy jest to, że jestem feministką i przeżyłam napaść seksualną” mówi Lena.

Kobiety prezentują się na okładkach pięknie:

women-042215- women-042215-_2 women-042215-_1 women-042215-_4 women-042215-_3

Share: