Jak dobrze zdefiniować zniszczone włosy?

Zniszczone włosy objawiają się na wiele różnorodnych sposobów. Nie znaczy to jednak, że łatwo jest je pielęgnować i zregenerować, ale wręcz przeciwnie. Wynika to z tego, że często mylnie można zinterpretować potrzeby włosów i zamiast pomóc im prawidłową troską, tylko się im szkodzi. Otóż zniszczone włosy najprościej rozpoznać po niżej wymienionych objawach:

 • suchość
 • łamliwość
 • skłonność do wypadania
 • rozdwajające się końcówki
 • łupież (najczęściej jest to łupież suchy, czyli zwykły, jednak nieodpowiednia pielęgnacja szybko może sprawić, że przeobrazi się on w tłusty)
 • matowość
 • brak koloru (który staje się wyblakły)
 • szorstkość w dotyku
 • trudność w stylizacji
 • częste i nadmierne przetłuszczanie się

Jak dbać o włosy?

Pielęgnacja włosów zniszczonych musi bazować na dwóch wytycznych, a mianowicie stosowanych kosmetykach i działaniach. Tylko wtedy włosy mają szansę się zregenerować i być zdrowe. Na nic zdadzą się produkty z najwyższej półki, podczas, gdy będziesz niszczyła włosy innymi sposobami. Dlatego też w codziennej pielęgnacji ważna jest kompleksowość.

 • Kosmetyki do włosów bardzo zniszczonych

Podstawowe kosmetyki do bardzo zniszczonych włosów to szampon i odżywka. Dodatkowo warto stosować maskę na włosy, która wykazuje silniejsze działanie niż odżywka. Te produkty są w stanie zagwarantować Ci kompleksową ochronę włosa, jednak przy znacznym zniszczeniu warto swoją kosmetyczkę wyposażyć w serum o jeszcze silniejszym działaniu niż maska czy też produkty do termicznej ochrony włosa. Każdy z tych produktów znajdziesz w ofercie Garnier Goodbye Damage. Kosmetyki z tej gamy są stworzone do włosów bardzo zniszczonych i sprawią, że przy ich regularnym stosowaniu Twoje włosy zregenerują się i będą zdrowe!

 • Pielęgnacja inna niż kosmetykami

Jak już zostało wspomniane, pielęgnacja musi być kompleksowa, gdyż same kosmetyki nie wystarczą. Produkty swoją drogą, a to, jak obchodzisz się ze swoimi włosami ma kompletnie inne znaczenie. Zadbaj o to, aby chronić włosy przed nadmierną ekspozycją na słońce, jak i wiatr, mrozy, deszcz. Dodatkowo staraj się zrezygnować (przynajmniej na czas odnowy włosa) z prostowania włosów i stosowania suszarki. Ciepło wytwarzane przez te akcesoria, mimo, że pomaga w stylizacji włosów, jest bardzo szkodliwe dla ich struktury – osłabia ją i wpływa na zniszczenie kosmyków. Pamiętaj także, aby do mycia włosów używać letniej wody, gdyż gorąca otwiera łuski włosa i czyni go podatnym nawet na nieszkodliwe czynniki. Ważny jest także sposób mycia włosów – nie trzyj mocno włosów i nie drap skóry głowy, wykonaj natomiast delikatny masaż skóry głowy, piana, która się utworzy z pewnością wyeliminuje zanieczyszczenia z powierzchni włosów, nie niszcząc ich przy tym. Przy stylizacji włosów obowiązuje podobna zasada – delikatnie rozczesuj włosy i nie związuj ich w ścisłe kucyki i koki, które mogą wpłynąć na znaczne wypadanie włosów.

Takie kompleksowe działanie z pewnością pomoże Twoim włosom i skórze głowy. Zadbaj zatem o to, aby do codziennej pielęgnacji włączyć nie tylko wysokiej jakości kosmetyki, ale również wymienione wyżej działania, które pomogą Ci zadbać o włosy od strony zewnętrznej.

Share: