Istnieje możliwość poddania się depilacji w gabinecie kosmetycznym, gdzie do wyboru mamy wiele metod. Można skorzystać z depilacji woskiem lub pastą cukrową, albo skusić się na serię zabiegów laserowych.

Usuwanie włosków metodą laserową jest bardzo skuteczne, ale trzeba wykonać kilka lub nawet kilkanaście sesji, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Metoda jest skuteczna, ale wciąż bardzo droga. Wśród specjalistów odzywają się też głosy, które podważają obojętność tych zabiegów dla naszego zdrowia. Jak jest naprawdę, nie wiadomo.

Nie każdy jednak chce korzystać z zabiegów w gabinecie, bo znacznie taniej depilację można przeprowadzić w domowym zaciszu. Plastry z woskiem do depilacji można kupić w wielu sklepach, a jedynym problemem stanowi ich właściwy wybór. Najpopularniejsze plastry do depilacji Veet dostępne są w kilku wariantach i z pewnością można znaleźć wersję odpowiednią dla siebie.

Depilacja plastrami

To jedna z najtańszych i najskuteczniejszych metod depilacji. Plastry do depilacji należy dobierać odpowiednio do partii ciała, którą chcemy pozbawić zbędnych włosków. Największe plastry przeznaczone są do depilacji nóg.

Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie umyta, wysuszona i odtłuszczona. Najlepsze efekty uzyskuje się przed depilacją aplikując na skórę nieco talku lub pudru dla niemowląt. Wówczas jest pewność, że będzie ona naprawdę sucha.

Następnie należy podgrzać suszarką do włosów plaster z woskiem tak, aby stał się miękki, bo wówczas lepiej przyklei się do skóry. Plaster zdejmuje się, ciągnąc go dość energicznie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, ale jak najbliżej skóry. Nigdy nie wolno ciągnąć plastra do góry, ponieważ w skrajnych przypadkach można nawet naderwać skórę. Im szybciej pociągniesz, tym więcej włosków usuniesz.

Nie wolno przykładać plastra ponownie w tym samym miejscu. Bezpośrednio po zerwaniu plastra, połóż wolną rękę na właśnie wydepilowanej powierzchni, by nieco złagodzić ból. Plastry do depilacji można przykładać wielokrotnie, za każdym razem na innym obszarze skóry, aż straci on swoją przyczepność.

Po depilacji dokładnie usuń pozostałości wosku, a do tego celu użyj oliwki dla niemowląt. Potem powinno się zastosować specjalny krem po depilacji, który zadziała na skórę łagodząco.

Depilacja twarzy

Przed depilacją twarzy warto wykonać delikatny peeling, dzięki któremu skóra zostanie dokładnie oczyszczona, a włoski, tworzące chociażby wąsik, będą mogły zostać łatwiej usunięte. Peeling powinien zostać przeprowadzony dzień wcześniej, tak, aby skóra zdążyła odpocząć. Plastry nakładamy na okolice ust i wąsika osobno i odrywamy je poziomo, przytrzymując jednocześnie skórę drugą ręką.

Po usunięciu pozostałości wosku, jeżeli dostrzeżemy jeszcze jakieś włoski, to usuwamy je pęsetą. Nie przyklejamy plastra ponownie. Po depilacji nie zaleca się ekspozycji twarzy na słońce. Nie wolno też stosować żadnych środków pielęgnacyjnych, zawierających alkohol. Należy za to nałożyć  środki łagodzące i nawilżające w postaci dobrych kremów.

Share: