rihanna

Rihanna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że edukacja jest ważna w życiu każdego człowieka, a ubóstwo, konflikty czy zła polityka utrudniają do niej dostęp. Za sprawą mediów społecznościowych chce wezwać przywódców innych krajów do podjęcia wyzwania dotyczącego systemu szkolnictwa.

Piosenkarka jest ambasadorką Globalnego Partnerstwa Edukacyjnego (GPE) i założycielką Fundacji Clara Lionel. CLF stworzyła z miłości do dzieci i chęci wsparcia ich stanu zdrowia i edukacji. Wspiera tysiące dziewcząt, które mogą ukończyć szkołę średnią. Dofinansowuje programy i edukację dzieci na całym świecie.

Rihanna dla The Guardian

Barbadoska napisała opinię dla The Guardian, w której uważa, że przez konflikty i niepoprawną politykę miliony dzieci i nastolatków nie jest w stanie zdobyć wykształcenia.

Riri zachęca do pomocy

Piosenkarka pragnie być częścią rozwiązania tego problemu. Uważa że Niemcy, Holandia, Finlandia, Japonia i Nowa Zelandia to kraje, które mogłyby w większym stopniu zagwarantować poprawę edukacji dzieci w krajach potrzebująych.

Jeśli uda nam się przezwyciężyć deficyt edukacji w krajach rozwijających się, wszyscy wygrają – twierdzi artystka

Odwiedziny Malawi

Rihanna

Youtube: Malawi Trip 2017

Rok wcześniej pojawiła się w Malawi i zobaczyła jaki wpływ ma na to państwo GPE, której jest ambasadorem. Fundacja wspiera 87 krajów na całym świecie. W magazynie The Guardian Rihanna informuje, że w trakcie konferencji GPE w Dakarze zebrano 2,3 miliarda dolarów przeznaczonych na edukację globalną w latach 2018-2020. Mimo to wie, że na poprawę edukacji w dalszym ciągu czeka mnóstwo dzieci.

Rihanna

Youtube: Malawi Trip 2017

Jej misją jest zainteresowanie problemem innych Państw. Marzy o tym, żeby każde dziecko miało szansę zdobycia cennego wykształcenia.

Share: