Connect
To Top

Sposoby na puszące się włosy. Jak wygładzić włosy domowymi metodami?

Twoje włosy puszą się i nie wiesz, jak pozbyć się tego problemu? Sięgnij po domowe sposoby na puszące się włosy – są skuteczne, a przy okazji nie nadwyrężają portfela. Wystarczy kilka dni, żeby zapomnieć o tzw. bad hair day.

Włosy mogą się puszyć z wielu różnych przyczyn. Najczęściej dzieje się tak z włosami, które są zniszczone, szorstkie i sztywne. Problem dotyka przede wszystkim osób, które regularnie farbują, nadużywają stylizacji termicznej, rozjaśniają lub robią sobie trwałą ondulację. Problem może nasilać się także w lecie, kiedy są narażone na szkodliwe działanie słońca. Czy jest coś jeszcze, co powoduje puszenie się włosów? Wiele czynników. Warto wspomnieć jeszcze o niewłaściwej pielęgnacji – zbyt dużo protein lub niewłaściwie dobrany olejek do włosów również mogą przyczynić się do tego, że włosy będą się puszyły.

Domowe sposoby na puszące się włosy

Pośród arsenału wszystkich domowych sposobów pielęgnacji włosów jest kilka, które najskuteczniej radzą sobie z puszącymi się i niezdyscyplinowanymi włosami. Warto wprowadzić odpowiednie nawyki do codziennej pielęgnacji, ponieważ efekty mogą być zaskakujące.

(1) Po umyciu włosów szamponem i użyciu odżywki warto spłukać włosy zimną wodą, co pozwoli domknąć otwarte w trakcie oczyszczania łuski, wygładzając w rezultacie włosy.

(2) Zdecydowanie mniej puszą się, kiedy wysychają naturalne i nie są mocno pocierane ręcznikiem. Jeśli musimy je wysuszyć, to chłodnym nawiewem i suszarką z funkcją jonizacji.

(3) Puszenie się włosów można skutecznie zminimalizować także, sięgając po naturalne olejki do włosów. Regularne olejowanie włosów poprawia ich kondycję, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i ochronę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Olejować można całe włosy, skalp albo tylko końcówki, jeśli to one są najbardziej niezdyscyplinowane. Dobrze dopasowany olejek do włosów nałożony w niewielkiej ilości przed suszeniem ochrania przed wysoką temperaturą, wygładza, dodaje blasku i zapobiega elektryzowaniu się oraz puszeniu włosów.

(4) Bardzo ważne jest regularne podcinanie końcówek. Rozdwojone włosy są słabsze, szybciej się odwadniają i w efekcie częściej są spuszone. Warto odwiedzić raz na jakiś czas fryzjera.

(5) Intensywne szczotkowanie również może pogłębiać problem, o ile nie mamy szczotki prostującej lub jonizującej. Dużo lepsze efekty da rozczesywanie włosów grzebieniem o szerokich zębach, najlepiej z drewna lub metalu, ponieważ plastik może wzmagać elektryzowanie się.

More in Uroda

 • Cienkie włosy i krótkie rzęsy? Nigdy więcej!

  Cienie włosy, które się puszą i nie dają ułożyć, oraz krótkie rzęsy, które nawet pomalowane najlepszą maskarą nie zapewnią olśniewającego efektu...

  Redakcja WomenWorld.pl19 stycznia 2018
 • Sztuczne rzęsy – komu je zawdzięczamy?

  Dziś wszystko jest proste. Wszelkie udogodnienia życiowe dostajemy niemalże wyłożone na tacy. Przeróżne zabiegi kosmetyczne są ogólnodostępne i powszechne. Jednak nie...

  Redakcja WomenWorld.pl19 stycznia 2018
 • O piękną skórę trzeba zadbać

  Choć byśmy bardzo chcieli piękna skóra nie jest nam dana raz na zawsze. O to, by z wiekiem zachowała ona swoją...

  Daniel Laskowski10 stycznia 2018