Wszystko się zmienia, kiedy ty się zmieniasz

2 min read


Jak to jest z tymi zmianami i z tą naszą osobowością? Rodzimy się z nią czy może nabywamy ją z wiekiem?
Obie odpowiedzi są dobre. Osobowość jest nieodłączną częścią naszego istnienia, z którą oczywiście się rodzimy, jednak z upływem lat możemy zaobserwować że nasza osobowość się zmienia. Jak to się dzieje i dlaczego? Otóż życie potrafi nas niejednokrotnie zaskoczyć. Stajemy na rozstaju dróg i musimy wybrać drogę, którą chcemy podążać, a która nie zawsze jest właściwa. Zmiana osobowości zależy również z kim przebywamy ale również od nowo poznanych osób może zmienić się nasze myślenie.

Bywają ludzie, którzy żerują na swoich rodzicach. Czy się tacy urodzili?

Oczywiście że nie. W dzieciństwie mogli być słodkimi, grzecznymi maluchami, więc co się stało? Można by rzec: „samo życie”. Jednak to nie jest tak, bo życie się samo nie układa. To ludzie wybierają pomiędzy dobrem a złem, po między chce mi się a nie chce. Oczywiście dobre wychowanie to podstawa. Jeśli natomiast człowiek wpadnie w złe towarzystwo zaczyna się zmieniać i to na gorsze. Czy wtedy zmienia się jego osobowość? Oczywiście, że tak. Człowiek zaczyna inaczej myśleć i postępować, co nie oznacza że pozostanie taki do końca życia.

Co jeszcze nas zmienia?

Najczęściej utrata pracy, ciężka choroba w rodzinie, a nade wszystko śmierć.
Śmierć bliskiej osoby może spowodować nawet odizolowanie się od społeczeństwa czy głęboką depresję. taka zmiana w człowieku ma ogromny wpływ na jego osobę, jak również wszystkie inne które go otaczają.
Nigdy nie należy się poddawać. W życiu najważniejsze jest to by mieć cel, by mieć po co i dla kogo żyć, a także nadzieja. Jak to mówią: „nadzieja umiera ostatnia”. Tak więc kiedy jest nadzieja jest szansa na lepsze jutro. Zmiany są dobre, ale trzeba pamiętać by być dobrym człowiekiem, wtedy można zmienić świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *