Sephora zdecydowała się na ciemne kolory, które wymagają więcej uwagi i pielęgnacji niż nudziaki. Odcienie jagód, fioletów i bordo to kolory szminek zainicjowane przez Fendi, Jean Paul Gaultier czy Atelier Versace.

Jak przygotować usta do aplikacji ciemnego koloru szminki?

Ciemne usta to niewątpliwie trend tego sezonu, jednak ciemny kolor, zwłaszcza w tak modnym obecnie, matowym wykończeniu, wymaga szczególnej dbałości o gładką powierzchnię ust. Nie należy zatem zapominać o specjalnej pielęgnacji warg, tak, by zawsze wyglądały pięknie i kusząco. Kolor na naszych ustach przetrwa nawet cały dzień, jeśli przed przystąpieniem do malowania użyjemy balsamu pielęgnacyjnego, który pozytywnie wpłynie na kondycję skóry. Pamiętajmy też o konturówce, która pomoże nam skorygować kształt ust i przedłuży trwałość makijażu. – mówi Ania Galińska, makijażystka i blogerka videobloga Sephora blogmakijaz.pl.

Perfekcyjny makijaż ust krok po kroku:

KROK 1 – Usta muszą być gładkie i dobrze nawilżone. Użyj balsamu i wetrzyj jego nadmiar w chusteczkę.

KROK 2 – Wypełniamy pomadką wnętrze ust, ale nie malujemy konturu. Intensywny kolor pomoże łatwiej dostrzec asymetrię ust, którą poprawiamy konturówką.

KROK 3 – Usta obrysowujemy konturówką, korygując ich kształt, jeśli to konieczne. Wąskie wargi możemy obrysować tuż za konturem, powiększając je optycznie. Rysunek poprawiamy pędzelkiem, pokrywając konturówkę pomadką.

KROK 4 – Usta obrysowujemy białą konturówką marki Sephora, by zapobiec rozmazywaniu się pomadki.

Gorące nowości w odcieniach bordo i fioletu, rekomendowane przez Anię Galińską:

 

Share: