Na fan page Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne trwa akcja ,,ambasador kampanii Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’. W ramach projektu każda osoba, wrażliwa na los czworonogów, może oznaczyć swój profil symbolem Biały Krzyż – znakiem leczenia zwierząt.

Honorowym ambasadorem akcji został znany prezenter TVP i lektor, Maciej Jabłoński, który wspiera kampanię już od jej pierwszej edycji. – Zaangażowałem się w projekt ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’, ponieważ głęboko wierzę w jego sens – podkreśla Jabłoński i dodaje – Sam jestem właścicielem dwóch kotów i świnki morskiej, więc temat bólu naszych domowych pupili jest mi szczególnie bliski.

Na co dzień wiele słyszy się o krzywdzie zwierząt, a często nawet doświadczeni hodowcy nie potrafią rozpoznać symptomów bólu u swoich podopiecznych. Zachęcam zatem do wsparcia kampanii i oznaczenia swojego facebookowego awataru symbolem akcji. Oprócz Macieja Jabłońskiego swój profili znakiem Biały Krzyż oznaczył również aktor Zbigniew Zborowski.

Kampania społeczna „Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól, by cierpiały”, to druga edycja wydarzenia, które w zeszłym roku odbyło się pod hasłem „Zwierzęta cierpią w milczeniu”. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na temat bólu zwierząt oraz edukacja na temat jego szybkiego rozpoznania.

W ramach projektu powstała strona akcji www.zwierzetaczujabol.org na której znajduje się ‘’Bólometr’’ – aplikacja, wskazująca poziom bólu jaki odczuwają zwierzęta cierpiące na poszczególne choroby. Wybierając organ i dolegliwość otrzymujemy poziom bólu w skali od 1 do 10.

W kampanię zaangażowały się znane osoby: Jarosław Boberek, Paweł Królikowski, Michał Olszański, Artur Barciś, Maciej Jabłoński, Aleksandra Nieśpielak, zespół De Mono, Paweł Deląg i Mietek Szcześniak.

Na podstawie danych z monitoringu mediów IMM, w lutym i marcu 2016 r., na portalach internetowych i w mediach społecznościowych ukazało się ponad sto informacji na temat kampanii ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na leczenie cierpiących zwierząt – Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne  KRS 0000 40 6362

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne – niesienie pomocy w leczeniu zwierząt, ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparciem weterynaryjnym Fundacja obejmuje również zwierzęta przebywające w domach tymczasowych oraz bezdomne i porzucone – nawet zwierzę bezpańskie przyprowadza do lecznicy konkretny człowiek, który nie zawsze może (a czasami nie chce) zapłacić za leczenie takiego czworonoga.

Partnerzy Akcji:

Telewizja Polska, Radio Dla Ciebie, Radio Rzeszów, Radio Wrocław, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Zachód, Radio Opole, Radio Łódź, Radio Olsztyn, Radio PIK, Dziennik Metro, Instytut Monitorowania Mediów, Vet-Agro, sklep KrakVet.pl, magazyn Rynek Zoologiczny, magazyn Przyjaciel Pies, portal Pies.pl, magazyn Kocie Sprawy, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, MZA Warszawa, MPK Łódź, miasto Gdańsk, TVT Monitory Reklamowe, sieć sklepów Kakadu, sieć sklepów Aquael Zoo, sieć sklepów Crazy World Pets, UrbanInfo.TV, firma Technetium, firma 4MatMedia, Administrator24.info

Share: