9. edycja konkursu Fashion Designer Awards!

To ostatni czas na przesyłanie zgłoszeń do konkursu Fashion Design Awards!

FDA to jedyny taki projekt w Polsce, który daje szanse na odkrycie mody młodemu pokoleniu projektantów. Konkurs skierowany jest do początkujących designerów chcących zdobyć cenne doświadczenie i zaistnieć w świecie mody.

Czym jest FDA?

Fashion Designer Awards to konkurs organizowany od 2008 roku, który powstał dzięki Joannie Sokołowskiej-Pronobis. FDA daje szanse zdobycia wspaniałych nagród jak pieniężny czek (15.000 tyś. zł.), stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu, staż w dziale stylizacji TVN, oraz wakacyjny kurs na kierunku projektowanie mody w  Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach.

FDA w 2018 – Tribute to Nature

Tegoroczna koncepcja Joanny Sokołowskiej-Pronobis: W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy – w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne  i tajemnicze. – mówi. – Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością.

Jedziemy do puszczy, będziemy w Himalajach, zejdziemy w  głebiny oceanów, może znajdziemy inspirację w czerwonej ziemi z Afryki albo szarościach wygasłych wulkanów w Sudetach. zapowiada Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka prestiżowego konkursu dla młodych projektantów

ETAPY

  1. do 2 -go lutego 2018 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA
  2. LUTY/ MARZEC 2018 – I i II  OBRADY JURORÓW
  3. 24 MARCA 2018 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW
  4. 23 KWIETNIA 2018 – GALA FINAŁOWA

Autorka grafiki – Anna Halarewicz

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top