Apple iPhone Xs

Apple wprowadza nowe modele i zostaje oskarżony o seksizm!

Kobiety postanowiły oskarżyć twórcę najnowszych modeli Apple o seksizm. Według nich nowe produkty są bardziej dostosowane do dłoni mężczyzn, aniżeli kobiet.

iPhone Xs i iPhone Xs Max

Już 28 września br. kupisz kolejny produkt od tej flagowej marki. Dwa nowe rozmiary wyświetlacza przyniosły marce niestety więcej problemów niż pochwał.

Wyświetlacz Super Retina ma się charakteryzować dużo lepszą jakością, wyrazistością i największym dotąd rozmiarem. Produkt ma być bardziej odporny na wodę i pył, a szklana obudowa ma umożliwiać bezprzewodowe ładowanie. Mimo wszystko praca inżynierów marki nie sprostała wymaganiom niektórych odbiorców.

Na Twitterze możemy przeczytać, że duże rozmiary iPhone’a Xs i iPhone’a Xs Max utrudniają kobietom ich użytkowanie. Nie mogą uwierzyć w słowa szefa marketingu Phil’a Schiller’a, który uznał że Apple chce dotrzeć do jak największej liczby klientów. Ich zdaniem taki rozmiar telefonu to wyłącznie zwiększone ryzyko jego upuszczenia i zniszczenia. Niektóre z nich uznały, że ponad 5,5-calowe telefony powodują uszczerbek na zdrowiu!

Apple
www.apple.com

Skąd takie rozmiary iPhone’ów?

Marka Apple powinna pamiętać, że 50 % użytkowników ich produktów to kobiety, dlatego fakt produkowania sprzętu o takich rozmiarach nie powinien mieć miejsca. Według niektórych to zachowanie jest skutkiem przeważającej ilości pracowników płci męskiej w firmie.

Sophie Walker, liderka brytyjskiej organizacji Women’s Equality Party, uznała że:

chłopcy z Apple mają obsesją na punkcie rozmiaru, ale czasami liczy się także wydajność.

O nie obiektywizmie Apple dyskutowano także w kwestii personelu. W Ameryce wśród pracowników przeważa biała rasa, przez co marce zarzucono rasizm. Co więcej, ponad 50 % osób tam pracujących to mężczyźni.

Firma postanowiła więc powalczyć o dobre imię marki i wprowadzić zmiany. Z tego względu zatrudniła więcej kobiet i działa zgodnie z mottem „Zróżnicowane zespoły umożliwiają innowacje”.

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top