babska szkoła jazdy

Babska szkoła jazdy – coraz popularniejszy pomysł wśród Pań!

Zapewne każda z nas słyszała nieprzyjemne opinie na temat kobiet za kierownicą samochodu. Że gdy ktoś źle lub powoli jedzie, bądź kiepsko zaparkował, to na pewno kobieta. Że kobiety nie potrafią wykonać podstawowych czynności związanych z utrzymaniem samochodu, takich jak mycie, zmiana opon, wlanie płynu do spryskiwaczy, sprawdzenie oleju, podładowanie akumulatora. Że kobiety jedyne na co patrzą w samochodzie to na kolor, lusterka i czy są uchwyty na kubki. A przede wszystkim, że kobiety nie potrafią zdać egzaminu na prawo jazdy, a nawet nie powinny takiego dokumentu posiadać.

Tego typu opinie są bardzo krzywdzące. I przeczą statystykom, według których to panowie jeżdżą o wiele bardziej brawurowo, częściej to oni są sprawcami wypadków i częściej wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu.

Babska szkoła jazdy

Są jednak osoby, które postanowiły obalić te przykre stereotypy. Coraz popularniejszym pomysłem są szkoły jazdy tylko dla kobiet, a instruktorami w nich również są panie. Są to więc szkoły stworzone od kobiet – dla kobiet. Tam można poczuć się o wiele pewniej w damskim towarzystwie. Pomysł kobiecej szkoły jazdy zachęca przede wszystkim panie, które zdecydowanie preferują współpracę z osobami tej samej płci. Kobiety są zdecydowanie delikatniejsze w kontakcie bezpośrednim i posiadają ogromny dar pedagogiczny. To właśnie sprawia, że potrafią lepiej uczyć.

Babska szkoła jazdy – opinie

Na stronach internetowych tego typu szkół i forach najczęściej można przeczytać opinie, że w kobiecych szkołach jazdy:

  • bardziej stawia się na cierpliwość i indywidualne podejście do kandydatki na kierowcę,
  • istnieje reguła, według której „nie ma głupich pytań” (można zapytać nawet o to, jakie są biegi i jak się skręca),
  • zasady ruchu drogowego są tłumaczone jaśniej i bardziej „łopatologicznie”,
  • jest mniejsze poczucie wstydu, że za kółkiem jest się gorszą od mężczyzny, że mężczyznom idzie lepiej podczas kursu, a co za tym idzie jest mniejsza presja,
  • panie mają mniejszy lęk o to, że zostaną skrytykowane lub wyśmiane za brak podstawowej wiedzy na temat prowadzenia samochodu,
  • jest luźniejsza i mniej skrępowana atmosfera.

Najważniejszy jest komfort!

Ogólnie panie bardzo chwalą sobie tego typu szkoły. Są one pomocne również dla kobiet, które wiele lat wcześniej zdały egzamin na prawo jazdy, ale nie praktykowały prowadzenia samochodu i po pewnym czasie potrzebne są im jazdy doszkalające, a także dla tych, które są w średnim wieku i zwyczajnie wstydzą się (co jest zrozumiałe) uczęszczać na kurs wraz z uczniami szkół średnich i zawodowych. Babskie szkoły jazdy gwarantują, że podczas kursu każda z pań będzie się czuć komfortowo. Poza tym po prostu kobieta lepiej zrozumie kobietę.

Statystyki

Mimo tych wszystkich zalet widok kobiety instruktora jest niezwykle rzadki. Jedna z założycielek szkoły jazdy dla pań zrobiła w swoim mieście mały sondaż. Zapytała 60 kobiet i tyle samo mężczyzn o posiadanie prawa jazdy. Wyszło, że posiada je 43 panów i tylko 25 pań. Z tym, że spora część kobiet dokument ma, ale go nie używa. Spytała również o to, jakie cechy powinien mieć dobry instruktor. Najczęściej wskazywano łagodne usposobienie, cierpliwość, komunikatywność, opanowanie. Dyskwalifikuje natomiast krzykliwość i brak opanowania, używanie wulgarnych słów, nerwowość, niepunktualność, czy wsiadanie do samochodu po wypaleniu papierosa. Stwierdziła wtedy, że jej pomysł jest idealny oraz świetnie się sprawdzi.

Rzeczywiście sprawdza się fantastycznie. Przeglądając opinie na temat kobiecych szkół jazdy rzuca się w oczy niewielka ilość ocen negatywnych. Najlepszym tego przykładem jest jedna z tego typu szkół, gdzie na 248 opinii nie ma żadnych minusów.

Posts created 18

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top