Skompletowanie uniwersalnej garderoby, która pozwoli ubrać się na każdą okazję, bywa bardzo trudne. Jednym z podstawowych elementów takiej garderoby powinna być bluzka basic, która jest uniwersalna i można ją zestawić z wieloma elementami formalnymi i casualowymi.

Każda kobieta miała kiedyś problem z tym, aby skompletować odpowiedni strój. Chcąc zrobić to umiejętnie, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. W pierwszej kolejności trzeba uwzględnić to, na jaką okazję chce się ubrać. Bluzka basic będzie w tym kontekście bardzo uniwersalna i pozwoli na połączenie jej zarówno z formalnymi ubraniami, jak i tymi, które dedykowane są do noszenia w nieformalnych sytuacjach. Ten rodzaj bluzki jest także uniwersalny z tego powodu, że pasuje w wielu bardzo różniących się od siebie zestawieniach, przez co powinien znaleźć się w każdej szafie.

Bluzka basic, jako element garderoby kapsułowej

Osoby zainteresowane modą bardzo często spotykają się ze sformułowaniem kapsułowej garderoby. Jest to popularna i bardzo wygodna koncepcja, która zakłada, aby kompletować garderobę tak, by poszczególne jej elementy pasowały do siebie. Finalnie można dzięki temu oszczędzić bardzo wiele czasu, a także sprawić, że ubranie się nie będzie stanowiło żadnego problemu. Należy jedynie skompletować buty, spodnie, oraz ubrania na górę ciała tak, by w każdym zestawieniu, wszystko do siebie pasowało. Bluzka basic może okazać się podstawą tego typu garderoby. W stylizacjach nieformalnych można ją połączyć z klasycznymi jeansami lub spodniami materiałowymi. Idealnie nada się także do spódnic. Ze względu na mnogość kolorów i krojów można łatwo zmienić stylizację z formalnej, na bardziej codzienną, zmieniając jedynie kolor bluzki na bardziej pstrokaty.

Bluzka w podstawowym kroju i stonowanym kolorze świetnie spisze się także w sytuacjach formalnych. Idealnie będzie pasować, jako alternatywa dla koszul do nałożenia pod marynarkę. Można ją założyć, zarówno do formalnych spodni materiałowych, jak i do spódnicy. Posiadanie w szafie wielu bluzek tego typu w różnych kolorach sprawia, że można bazować na jednym modelu bluzki, zestawiając ją z całą resztą w sposób dowolny, a osiągać zupełnie odmienne rezultaty.

Na co zwrócić uwagę kupując prostą bluzkę?

Zaopatrując się w takie bluzki, należy zwrócić uwagę na jej krój. Różne firmy oferują kroje uniwersalne, które zakrywają większą część ciała, jak i kroje bardziej odważne. Niektóre z nich są bardzo skromne i nadają się do nieformalnych codziennych stylizacji, podczas gdy te, które zasłaniają niemal całe ciało, świetnie nadadzą się do pracy lub na spotkania biznesowe. Warto też zadbać o ot, by mieć bluzki basic w zróżnicowanych kolorach, od kolorowych i pstrokatych, aż po klasyczne kolory, czyli czarne i białe. Pozwoli to na najbardziej swobodne kompletowanie codziennego ubioru. Nie bez znaczenia pozostaje także wybór odpowiedniego materiału. Najlepiej jest kupować bluzki wykonane z naturalnej bawełny, gdyż ta okazuje się najbardziej trwała. W przypadku bluzek, które są uniwersalne i będą często noszone i prane, warto na to zwrócić uwagę, gdyż wersje z syntetycznymi dodatkami, mogą się bardzo szybko niszczyć.