Nike Flyknit Chukka SneakerBoot – ciepło, ochrona przed wilgocią i świetna widoczność!

W drugiej połowie października zostałyście poinformowane o nadchodzących nowościach u Nike. Rodzina firmy powiększa się o wzbudzające zachwyt zimowe modele Nike Accora, Air Max 95 czy Nike Flyknit Trainer Chukka.

5 listopad to niezwykle ekscytujący dzień w środowisku modowym. Kolekcja Balmain dla H&M właśnie ujrzała światło dzienne i znika z półek w zastraszającym tempie, zaś w świecie Nike powitaliśmy między innymi Sneakerboots’y.

Mam przyjemność przyjrzeć się z bliska Chukka Flyknit. Co pośród innych butów wyróżnia tę nowość?

Nigdy wcześniej w mroźny, jesienny wieczór nie wybrałabym się na spacer w butach sportowych, a ciepłych botkach. Jak bowiem tak lekkie i dość cienkie buty ogrzeją stopę? A no za sprawą dwuwarstwowej cholewki Flyknit, którą uzupełniono o wełnę, gwarantującą poczucie ciepła.

P1140183

Zawsze mam problem z kupnem obuwia, które nie przemoknie podczas deszczu lub śniegu. Zraziłam się nawet do kaloszy, które bezapelacyjnie powinny chronić stopy przed niekorzystnymi warunkami.

Zniechęciły mnie także oficerki czy botki na dość grubej podeszwie, ponieważ mimo iż ją zawierały – skarpety były mokre…

Na pewno zdziwi Was fakt, że Chukka posiadają specjalną powłokę w technologii Defender Repellent Systems™, która chroni właśnie przed wilgocią!

P1140198Kolejna cecha Sneakerboots’ów to głęboki i wzmocniony bieżnik podeszwy. Solidne jej wykonanie zapewnia duże bezpieczeństwo oferując prawidłową przyczepność. Zero ślizgania się, potykania czy przewracania, przykładowo u Twojego dziecka!

simagePodziwiając obuwie zauważyć możemy elementy o nieco kameleonowatej barwie. Znajdują się na pięcie i palcach. Jaka jest ich funkcja? Jest to bowiem odblask, który sprawia, że jesteś widoczna i bezpieczna! To nie wszystko! Odblaski znajdują się także na sznurowadłach.

imsage

Widoczność podczas biegania, jazdy na rowerze czy zwyczajnego spaceru na stosunkowo bezpiecznym chodniku to rzecz najważniejsza. Listopad i kolejne miesiące to czas szybkiego zmroku i ograniczonej widoczności, dlatego priorytetem jest uzupełnienie garderoby własnej czy swojego dziecka w obuwie z odblaskami.

Pudełko Nike Chukka – mój standardowy, czerwony ulubieniec:

P1140168

P1140172Przód:

P1140180Tył:

P1140199 Bok:

P1140191

P1140194

P1140182

P1140197

Detale:P1140184

P1140188Film prezentujący Chukka:

Podsumowując Nike Flyknit:

-wykonano je z najlepszej jakości materiałów, w tym wełny, dzięki czemu chłodne dni nam nie straszne

-są nieprzemakalne, z czym wiąże się ich uniwersalizm i praktyczność – założysz je o każdej porze roku, w każdych warunkach atmosferycznych!

-odblaski nie ograniczające się do malutkiego elementu, a sznurowadeł i materiału znajdującego się na palcach oraz pięcie – dzięki Nike jesteśmy bezpieczni i widoczni

-prócz najważniejszych cech warto markę pochwalić za kwestię wizualną. Pomimo budowy ”za kostkę” efekt, którego kobiety nie znoszą jest obcy – sneakersy bowiem nie skracają nóg, a wydłużają je! Dzięki grubszej podeszwie i zgrabnemu szyciu optycznie “rośniemy”. Flyknit Chukka stworzono w świetnych, ciemnych kolorach, każdy z nich za sprawą ciekawego designu idealnie skomponuje się nawet z płaszczem.

Wykonane z wodoodpornego materiału i wyposażone w odblaskowe elementy Flyknit Chukka SneakerBoot zapewniają komfort, lekkość, ochronę przed zimnem i stylowy wygląd przez całą zimę!

Zapraszam rownież do obejrzenia filmu prezentującego Nike Sneakerboots nagranego przez redakcję womenworld:

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top