środki czystości

Czy środki czystości niszczą Twoją cerę?

Sprawiają, że dom lśni i pięknie pachnie, jednak w wielu przypadkach mają negatywny wpływ na Twoją cerę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze środków czystości i jak sprzątać dom mądrzej Warto zachować ostrożność przy sprzątaniu mieszkania, a także pamiętać o tym, że wybrane środki czystości mogą wpływać niekorzystnie na cerę. Tutaj dobrym pomysłem jest uważne czytanie składu, zakładanie rękawiczek ochronnych w czasie czyszczenia, a także decydowanie się na ekologiczne alternatywy, jeśli jest taka możliwość. 

Drażniące środki czystości 

Wiele osób popełnia podstawowy błąd i kupuje silnie drażniące oraz bardzo mocne środki czystości do codziennego sprzątania. Te bardzo często negatywnie wpływają na skórę. Prawda jest taka, że przy regularnym sprzątaniu, nie ma potrzeby sięgania po środki czystości z wyjątkowo dużym stężeniem substancji aktywnych. W takich przypadkach bez problemu sprawdzą się ekologiczne zamienniki bądź samodzielnie wykonane środki czystości na bazie naturalnych składników takich jak: cytryna, ocet, czy soda oczyszczona. Takie rozwiązanie jest nie tylko o wiele tańsze, bardziej ekologiczne ale i zdrowsze. Warto po nie sięgać, jak najczęściej, a te silnie drażniące środki czystości przeznaczać na wielkie sprzątanie kilka razy do roku – oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich zasad ostrożności!

 

Co negatywnie wpływa na cerę w środkach czystości? 

Zewnętrzna część skóry człowieka stanowi warstwa rogowa naskórka, a na samej jej powierzchni mieści się warstwa lipidowa. To ona odpowiada za nawilżenie skóry — chroni przed czynnikami drażniącymi skórę, a także zapobiega utracie wody. Detergenty w wielu przypadkach wpływają drażniąco na skórę, bo zawierają takie składniki jak: reaktywne związki chloru, triclosan, sztuczne barwniki, zmiękczacze, wodorotlenek sodu, syntetyczne zapachy, benzen, ftalany, formaldehyd, czy terpen. Wszystkie te substancje mogą powodować choroby skórne, alergie, wypryski kontaktowe, a także problemy zdrowotne, takie jak: złe samopoczucie, czy ból głowy.

Używanie detergentów bez odpowiednio zabezpieczenia skóry np. rękawiczek ochronnych wpływa negatywnie na cały organizm. Na skórze mogą pojawić się przebarwienia, pieczenie, czy nieprzyjemna alergia. Przy zastosowaniu mocnych środków czystości w zamkniętym pomieszczeniu bardzo łatwo o zawroty głowy, a nawet problemy żołądkowe takie jak biegunka. Na środki czystości szczególnie powinny uważać także osoby wrażliwe, ze skłonnością do alergii – niezwykle istotne jest dbanie, by dzieci nie miały dostępu do detergentów.

 

Zleć sprzątanie komuś innemu

Jeśli nie masz czasu ani chęci zajmować się sprzątaniem, szukać odpowiednich środków czystości, a jednocześnie lubisz mieć ład i porządek w domu, to zastanów się nad zatrudnieniem pomocy domowej. Do tego celu możesz wykorzystać wyspecjalizowane portale, na który znajdziesz profile kandydatek wraz z opisem ich doświadczenia, zakresu podejmowanych pracy, czy referencji od poprzednich klientów. Do takich portali należy między innymi: www.pomocedomowe.pl.

Sprzątanie w Krakowie, czy w większości większych miast nie jest niczym egzotycznym. Na zatrudnienie pomocy domowej decyduje się coraz więcej osób, nie tylko o wyjątkowo wysokim statusie majątkowym. To także wybawienie dla tych, którzy bardzo dużo pracują, rozwijają swoją karierę, czy mają za mało wolnego czasu, by mieć chęci poświęcić wolne chwile na sprzątanie.

Warto dowiedzieć się więcej i mądrze sprzątać swój dom. Takie rozwiązanie będzie nie tylko przyjaźniejsze dla Twojego zdrowia, ale także i środowiska naturalnego. Nie masz czasu sprzątać? Nie bój się oddelegować niektórych obowiązków pomocy domowej – zdecyduj, ile razy w tygodniu potrzebujesz jej wizyt i ciesz się wolnymi chwilami, które możesz poświęcić na co tylko zechcesz!

Artykuł zewnętrzny.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top