Dibea D960

Dibea D960 – robot odkurzający samodzielnie!

W XXI wieku nie wyobrażamy sobie życia bez technologii. Co więcej, lubimy sobie życie ułatwiać i kupować sprzęt, który zrobi za nas wszystko. Wynalazki posunęły się do tego stopnia, że roboty w Arabii Saudyjskiej otrzymują obywatelstwo… W Polsce póki co możemy korzystać z elektrycznych deskorolek, armatury działającej pod wpływem ciepła czy automatycznych odkurzaczy. To tylko niektóre z nowoczesnych technologii do użytku codziennego.

Urządzenie, które jest niezwykle pomocne w codzienności to tytułowy robot odkurzający. Mamy coraz więcej obowiązków, co wpływa na nasze zmęczenie i brak czasu. I odkąd rynek zaoferował sprzęt, który w czymś nas wyręczy, życie stało się od razu barwniejsze! Odkurzacze automatyczne sprzątają same, nie posiadają plątającego się kabla ani rączki. Są samowystarczalne, a co więcej, do stacji ładującej dojeżdżają również same! My musimy jedynie włączyć przycisk uruchamiający. W dalszej części artykułu poznasz robot odkurzający Dibea D960!

 

Pudełko

W opakowaniu oprócz odkurzacza znalazłam stację dokującą, czyli miejsce ładowania sprzętu, zasilacz sieciowy, szczoteczkę do czyszczenia filtra, pilot sterowania, filtr Hepa i boczne szczotki.

Zawartość pudełka

Warto wspomnieć o tym, że robot Dibea D960 nie jest przeznaczony wyłącznie do odkurzania, czyli pracy na sucho. Posiada również funkcję mopowania z odkurzaniem wstępnym. Ten dodatkowy pojemnik jest podzielony na zbiornik 350 ml przeznaczony do płynów (woda) i 150 ml na zanieczyszczenia suche. Jednocześnie robot pobiera kurz i mopuje podłogę! Należy jednak pamiętać o ustawieniu trasy Dibea w taki sposób, aby nie zrobił nieestetycznych „szlaczków” na podłodze. Czasami zauważałam nierównomierne rozprowadzanie wody, niekiedy tylko po jednej stronie urządzenia.

Wyżej wspomniany filtr Hepa ma funkcję zatrzymywania drobnych zanieczyszczeń.

 

Wygląd Dibea D960

Dibea D960 to smukły odkurzacz w klasycznej kolorystyce. Jest lekko zaokrąglony, dzięki czemu swobodnie dostaje się do każdego kąta pomieszczenia. Górną część robota wyposażono w przycisk START, a tuż pod nim znajduje się ikona „domu”, czyli przycisk ładowania. W dolnej części znajdziesz przycisk pojemnika, który umożliwia oczyszczenie odkurzacza z kurzu. Żadnych worków i dodatkowych wydatków!

Od spodu Dibea D960 znajdują się szczotki i kółka. Odkurzacz wyposażono w czujnik schodów, styki ładowania baterii i pojemnik z całym brudem, który pochłonął robot.

Robot ma 7,5 cm wysokości i 30,5 cm szerokości. Mieści się nawet do szuflady, czy pod komodę. Do tego nie jest ciężki, bowiem waży 3 kilogramy. Parametry są dużo wygodniejsze w stosunku do standardowych odkurzaczy, które zawierają dodatkowo mnóstwo części.

 

Użytkowanie

Proste boki odkurzacza pozytywnie wpływają na czyszczenie, aczkolwiek nie zawsze dojeżdża tuż do ścian. Jeśli jest skierowany przyciskiem PUSH do ściany nie dojedzie do niej na odległość kilku centymetrów. Inaczej zachowuje się jadąc równolegle do ściany. Rozwiązaniem na ten problem jest pilot, który pozwala sterować robotem. Przyciski kierunkowe umożliwiają naprowadzanie D960 do ścianę co zaowocuje dokładniejszym sprzątaniem. Inny przycisk pozwala na tzw. “doczyszczanie w jednym miejscu”, natomiast przycisk on/off włącza lub wyłącza robota.

Dibea nie powinien być używany do czyszczenia dywanów, przede wszystkim z frędzlami. Może się zaciąć i cofać w kółko, a nawet zniszczyć.

Czyszczenie pojemnika jest bardzo łatwe. Wystarczy opróżnić zanieczyszczenia ze zbiornika do kosza. Filtr wstępny i filtr HEPA możemy również oczyścić dzięki dołączonej do pudełka szczoteczce. Pojemnik możemy również umyć! Ale pamiętaj o tym, aby przed włożeniem był całkowicie wyschnięty.

Pojemnik

 

Dibea D960 pracuje, gdy nie ma Cię w domu

Z odkurzaczem ręcznym nie pozwolimy sobie na takie udogodnienia. Przycisk PLAN znajdujący się na pilocie umożliwia ustawienie codziennej pracy robota o ustalonej przez nas godzinie, czyli na przykład – gdy jesteś w pracy.

 

Bateria

Kolejna super zaleta robota odkurzającego polega na tym, że po rozładowaniu się, sam trafi do stacji dokującej. Mamy też możliwość manualnego skierowania sprzętu do stacji poprzez przycisk „dom” na pilocie lub w górnej części odkurzacza.

Producent informuje o około 150 minutach pracy baterii poza stacją dokującą. D960 na jednym naładowaniu pracuje kilka dni, w zależności od wielkości mieszkania. Czas ładowania to około 5 godzin.

 

Ile życie byłoby łatwiejsze, gdyby sprzęty były automatyczne…- powiedziały kobiety kilkadziesiąt lat temu!

Dziś te udogodnienia są na wyciągnięcie ręki. Wyobraź sobie czas po pracy, który przeznaczasz tylko dzieciom lub sobie. Nie musisz martwić się o posprzątanie podłogi, bo taki sprzęt robi to za Ciebie. Brzmi zachęcająco, prawda?

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top