podróże

Dlaczego podróżowanie jest ważne?

Niektórzy uważają podróże za stratę czasu, pieniędzy i energii. Zwiedzanie czy spacery po nieznanym mogą być dla nich nudne. Dla reszty społeczeństwa wyjazd za granicę to wspaniałe przeżycie, okazja do poznania nowych ludzi czy chociażby nauczenie się języka.

Będąc w szkole średniej oraz na studiach, mamy okazje do wyjazdów na wymiany uczniowskie, na które niekoniecznie się decydujemy.  Barierą jest tęsknota za domem, za rodziną, miastem lub państwem, a także pieniądze.

Pamiętajmy, że podróżowanie w młodym wieku uczy odpowiedzialności, tradycji i kultury państwa oraz otwartości do ludzi. Nie bójmy się utraty komfortu związanego z opieką rodziców czy zawsze przygotowanym posiłkiem, ponieważ to właśnie te nieznane sytuacje uczą nas najwięcej.

Dlaczego podróżowanie jest ważne?

Nauka

Nauka jest ważna na każdym etapie naszego życia. Podróżując po świecie kształcimy się teoretycznie oraz praktycznie. Zanim wyjedziemy, uczymy się języka, żeby być jak najlepiej przygotowanym do komunikowania się. Poznajemy nowe słówka również na lotnisku, dworcu, w sklepie i restauracji. Dodatkowo uczymy się historii, kultury i tradycji danego Państwa. Spacerując po Starych Miastach poznajemy architekturę i różnorodność. Odwiedzając muzea, wystawy czy kina uczymy się sztuki i kultury.

Odpoczynek

Valley of the Ten Peaks, Canadian Rockies

Podróże to czas odpoczynku, relaksu i resetu. Na czas wyjazdu możemy zapomnieć o problemach i cieszyć się wyjazdem.

Przygoda

http://hdw.eweb4.com

Każdy wyjazd to okazja do zrobienia czegoś innego. Bądź spontaniczna i wyluzowana, nie bój się odkrywać nowych zainteresowań!

Doświadczenie piękna świata

Niezależnie od tego gdzie pojedziesz, doceniaj wyjątkowość tego miejsca. Zakochaj się w oceanie, lesie albo górach i rób miliony selfie!

Poznawanie ludzi

Podróż to także ludzie o innym wyznaniu, innych zainteresowaniach, tradycji i kulturze. Dzięki takim znajomościom uczysz się tolerancji i szacunku. Niekiedy kontakt z nowo poznaną osobą przedłuża się na całe życie!

Zdrowie psychiczne, czyli czujesz że żyjesz

Nie ma nic lepszego niż zmiana otoczenia w trudnej sytuacji życiowej. Nawet tydzień urlopu naładuje Cię pozytywną energią i siłą do działania!

Wspomnienia

Wspomnienia nie robią się znikąd. Takie wyjazdy to okazja do ich gromadzenia. Wyjeżdżając na urlop z rodziną tworzycie fajne historie i tematy do rozmów na wiele lat!

Podróżowanie pokazuje Ci jakim człowiekiem jesteś

Wszystkie wyzwania jakie daje Ci podróż, zmuszają Cię do pewnych decyzji i odpowiedzialności. W trakcie urlopu możemy znaleźć się w różnych sytuacjach oraz możemy spotykać różnych ludzi. Takie okoliczności pokazują jak sobie z nimi radzimy.

Rozwijanie umiejętności

www.uncommoncaribbean.com

Chodząc po górach, rozwijasz orientację w terenie. Kiedy wybierasz się nad morze, doszkalasz umiejętność pływania. Biegając po okolicy, poprawiasz kondycję. Każda sytuacja uczy Cię czegoś nowego lub jeszcze bardziej szlifuje Twoje możliwości.

Spełnianie marzeń

Nie ma nic piękniejszego niż spełnianie swoich marzeń. Jeśli o czymś marzysz i mocno wierzysz że to się spełni, nie poddawaj się!

Smakowanie różnych dań

Czym byłaby podróż bez jedzenia? Wyjazd to okazja do spróbowania regionalnych potraw i przekonania się, czy włoska pizza z Twojej okolicy jest zbliżona do oryginału!

skylinearchitecture.wordpress.com
fot. główna: www.myoutislands.com
Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top