nadwrażliwe zęby

Jak dbać o nadwrażliwe zęby?

Nadwrażliwe zęby to zmora wielu z nas. Zmusza nas do odstawienia ulubionych dań, ciepłych czy zimnych deserów, a nawet czekolady. Nadwrażliwość objawia się przeszywającym bólem zębów i dużym dyskomfortem. Niekiedy pojawia się podczas dostania się do jamy ustnej powietrza, na przykład w trakcie ziewania czy śmiechu. Osoby posiadające nadwrażliwe zęby skarżą się również na nieprzyjemny ból w trakcie wizyty u stomatologa.

Przyczyny nadwrażliwości zębów

Do przyczyn nadwrażliwości zębów zaliczane jest między innymi nieprawidłowe mycie zębów – twardymi szczoteczkami lub zbyt intensywny nacisk na zęby. Stomatolodzy biorą również pod uwagę złą dietę, czyli spożywanie słodkich napojów gazowanych czy kwaśnych dań. Niekorzystne dla zębów jest stosowanie niewłaściwych produktów – past, płynów czy pasków wybielających o bardzo silnym działaniu.

Czy jest sposób na pozbycie się nadwrażliwości zębów?

Nadwrażliwe zęby można leczyć. Dentyści zalecają lakiery ochronne, lasery czy mechaniczne wprowadzanie leczących płynów. Kolejnym krokiem jest dbanie o zęby w domowym zaciszu. Na sklepowych półkach znajdziesz mnóstwo past obiecujących wyleczenie nadwrażliwości. Niestety często nasza dolegliwość jeszcze bardziej się powiększa, ponieważ produkt ma niekorzystny skład. Kosmetyki do zębów powinny zawierać naturalne składniki. Roślinne ekstrakty są bezpieczne i bez wątpienia skuteczne.

Na rynku pojawiły się naturalne produkty do higieny jamy ustnej, które można nabyć w drogerii Rossman.

Udało nam się je przetestować i stwierdzić, jak radzą sobie z „nadwrażliwcami”. Gama produktów natureON i whiteON jest bogata i bardzo obiecująca. Produkty zapewniają wybielanie bez ryzyka uszkodzenia szkliwa, a dodatkowo nie zawierają parabenów i są wegańskie.

NatureON

Gama natureON składa się z pasty Gums Protect, pasty Fresh&Oil i Carbon White oraz płynu Carbon White.

Zadaniem pierwszej z nich jest regeneracja, wzmocnienie dziąseł, łagodzenie podrażnień dziąseł, a także ochrona przed bakteriami, próchnicą czy parodontozą. W składzie pasty Gums Protect znajdziemy menthol i ekstrakt z mięty wpływający na świeży oddech, ekstrakt z rumianku, który działa łagodząco, kojącą alantoinę i bisabolol, ksylitol, który chroni przed kwasami cukrowymi, regenerujący mleczan glinu oraz wzmacniający fluorek sodu. Za efekt wybielający odpowiada pirofosforan. Pasta Gums Protect jest przyjazna weganom oraz odpowiednia dla dzieci powyżej 12 roku życia.

Kolejna pasta, czyli Fresh&Oil, jak sama nazwa wskazuje została wzbogacona o oleje: miętowy i ze słonecznika. Zamiast ekstraktu z mięty znalazł się ekstrakt z zielonej herbaty. Za ochronę przed próchnicą odpowiada monofluorofosforan sodu, a związek potasu zapobiega nadwrażliwości.

Carbon White różni się od poprzedników kolorem i składem. Obecny w paście węgiel aktywny (biały i czarny) chroni przed przebarwieniami i bakteriami. Żeby efekt był jeszcze lepszy, Carbon White zawiera wybielaący pirofosforan. Pasta jest wybielająca i już po pierwszym użyciu redakcja zauważyła poprawę koloru kości zęba.

Efekt udoskonala wybielający płyn Carbon White o lekkiej konsystencji, przyjemnym, miętowym smaku i czarnym kolorze. Płyn dociera do trudno dostępnych miejsc i nie powoduje uczucia nadwrażliwości zębów, nawet kiedy jest chłodniejszy w wyniku różnych czynników.

NatureOn to linia przeznaczona dla osób ceniących naturę i ekologiczne składniki. Ekstrakty i olejki są bezpieczne dla zębów i nie pogłębiają ich nadwrażliwości.

WhiteOn

Druga linia kosmetyków od Torf Corporation to whiteOn, czyli seria produktów wybielających. whiteOn deklaruje wybielanie połączone z ochroną zębów nadwrażliwych. W skład linii wchodzi zestaw wybielający o 2 odcienie, trzy różne pasty do zębów i płyn do higieny jamy ustnej.

Muszę przyznać, że jako osoba borykająca się z nadwrażliwością obawiałam się wybielania z obawy o jeszcze większe problemy z zębami. Rozpoczęłam 5-o dniową kurację z zestawem składającym się z nakładek, pasty która przygotowuje do wybielania, żelu aktywnego i pasty wzmacniającej. Efekt zauważyłam już po pierwszym razie. Kolejne dni (łącznie 5) nie przyniosły jeszcze większych efektów. Wybielenie było raczej jednorazowe, ale intensywne. W moim przypadku zestaw zadziałał o jeden odcień, a zęby nie stały się nadwrażliwe.

Zestaw wybielający

Na co dzień whiteOn proponuje pastę do zębów Enzyme White 10 dni, Black White oraz Visible White, która wybiela zęby po 1 użyciu.

Pastę Visible White używałam tuż po wybielaniu zestawem 3 Step Whitening Set, co jeszcze bardziej wzmocniło efekt. Należy uważać na niebieski kolor pasty, ponieważ może ubrudzić ręcznik lub ubranie! Black White ma natomiast czarny kolor, ponieważ jest oparta o węgiel aktywny, dzięki czemu zęby są doskonale wyczyszczone i chronione przed przebarwieniami. Uzupełnieniem linii whiteOn jest płyn chroniący biel zębów przed osadami. Jest intensywniejszy od natureOn, ale jego konsystencja jest gęstsza, co niektórzy mogą postrzegać negatywnie.

Każda z past neutralizuje nieprzyjemny zapach, przebarwienia i nie pogłębia bólu zębów. Jest przeznaczona dla osób pijących kawę, herbatę czy palących papierosy.

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top