Dzisiejsze czasy sprawiają, że większość ludzi ma bardzo zanieczyszczone organizmy, co może prowadzić do licznych chorób. Detox organizmu jest aktualnie zalecany każdemu, kto funkcjonuje w krajach pierwszego świata, w których tryb życia jest dla ludzkiego ciała niezwykle wymagający.

Przeciętna osoba musi na co dzień zmagać się z licznymi czynnikami zewnętrznymi, które bardzo mocno eksploatują organizm. Są to bodźce stresowe, które są immanentną częścią życia większości ludzi. W połączeniu z jedzeniem niskiej jakości, a także brakiem regularnego wysiłku fizycznego, taki tryb życia może prowadzić do bardzo mocnego zanieczyszczenia organizmu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są liczne choroby cywilizacyjne, które w krajach pierwszego świata zbierają coraz bardziej liczne żniwa. Większość chorób cywilizacyjnych jest jednak możliwa do zatrzymania, jeśli tylko w porę przedsięweźmie się odpowiednie środki zaradcze, takie jak detox organizmu i zwrócenie baczniejszej uwagi, na codzienne nawyki. Przyzwyczajenia, które na co dzień prowadzą do zguby i pogrążania się w chorobach leżą zarówno w diecie, zanieczyszczonym powietrzu, braku rekreacji ruchowej, jak i w braku podstawowych środków prewencyjnych.

Na czym polega detox organizmu?

Mówiąc o detoxie organizmu, trzeba najpierw wspomnieć o konieczności chwilowego usunięcia tak wielu negatywnych czynników środowiskowych, jak to tylko możliwe. Należy więc dokładnie się skupić na tym, co wkłada się na talerz, aby nie dostarczać organizmowi pokarmów, które są dla niego bardziej trucizną, niż pożywieniem. Warto bazować na nieprzetworzonych produktach pochodzących z upraw ekologicznych. Ponadto należy ograniczyć stres, który również nie sprzyja detoksykacji organizmu. Jeśli jest to możliwe, warto też zadbać o jakość powietrza, którym się oddycha. Jeśli nie możliwe jest przeniesienie się w tereny, w których powietrze jest czyste, warto przynajmniej zamontować w domu odpowiednie filtry oczyszczające powietrze. Trudno przeprowadzić detox organizmu bez zastosowania się do tych reguł.

Jak zabrać się do oczyszczenia organizmu?

Najlepszą metodą na detox organizmu są krótkotrwałe posty wodne lub posty przeprowadzane na sokach warzywnych i owocowych. Jednocześnie należy wtedy regularnie stymulować organizm do podwyższonego pocenia się, co pozwala na usuwanie toksyn z organizmu. W grę wchodzi zarówno standardowy wysiłek, który warto wdrożyć swoją drogą, jak i sauna klasyczna lub fińska. Detox organizmu najlepiej powtarzać przynajmniej kilka razy w roku, w miarę możliwości organizacyjnych i zdrowotnych.