Trudno nam się skoncentrować na wykonywanych zadaniach? Myśli uciekają w zupełnie inne rejony, podczas gdy mamy przed sobą ważny projekt? To znak, że czas na popracowanie nad koncentracją. Potrzebne będą ćwiczenia, aktywność fizyczna, dieta i… coś jeszcze.

Ciągłe zapominanie

Nawał obowiązków zawodowych i prywatnych sprawia, że coraz częściej zapominamy o ważnych rzeczach. W pracy czujemy się mniej efektywni, co odbija się na atmosferze zarówno pośród współpracowników, jak i w domu. Problemy, które mają swój początek w układzie nerwowym, z czasem przekładają się na coraz gorsze funkcjonowanie każdego dnia. O swój mózg trzeba dbać, odżywiać go i ćwiczyć, by móc się koncentrować na wykonywanych zadaniach.

Wyćwicz koncentrację

Do wyboru mamy ogrom ćwiczeń, metod i sposobów, by poprawić koncentrację, ale w pierwszej kolejności musimy zadbać o układ nerwowy. Do tego niezbędny jest wartościowy jadłospis, w którym nie zabraknie witamin i minerałów. Przydać się mogą suplementy diety, jak Lecytyna 1200, Doppelherz aktiv Lecytyna Forte czy Lecytyna Medica. Wspólnym mianownikiem tych produktów jest zawartość lecytyny – naturalnie występującego fosfolipidu, będącego źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i choliny.

Lecytyna jest składnikiem mieliny i odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Jeśli w codziennej diecie występują jej niedobory, trudno się dziwić problemom z koncentracją.

Jak dbać o mózg? Ćwicząc oczy, chociażby wykonując nimi ruchy na kształt ósemki bądź wodząc od prawej do lewej. To pozwala usprawnić zdolność zapamiętywania. Do tego dotlenianie się każdego dnia. Mózg, który nie może liczyć na właściwą ilość tlenu, zaczyna szwankować, a koncentracja znacząco spada.

Planowanie i organizacja dnia codziennego

Człowiek, który ciągle się nie wysypia, jest nie tylko zmęczony, ale i zmaga się z objawami neurologicznymi. Wśród nich jest pogorszona koncentracja. Sen to podstawa, dlatego należy rozsądnie planować swój dzień. W taki sposób, by wygospodarować czas na obowiązki, sport, odpoczynek i regenerujący sen.

Możemy bardzo szybko się przekonać, że te proste zasady przynoszą mnóstwo korzyści. Pozytywne aspekty widoczne są w kondycji całego organizmu, a więc i w funkcjonowaniu układu nerwowego. Maksymalna koncentracja staje się naszym atutem, a nie słabym punktem.