Wśród najczęściej występujących problemów z zarostem można wymienić suche i trudne w stylizacji włosy, przerzedzony zarost, a także swędzącą skórę twarzy. Odpowiedni olejek do brody powinien poradzić sobie z wieloma problemami, ale istnieją też inne skuteczne sposoby, które wymagają większych nakładów czasu, ale przynoszą optymalne efekty.

Główne problemy z zarostem

Nieprzyjemna w dotyku i sucha broda to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. To najczęściej skutek uboczny niewłaściwej pielęgnacji albo też jej braku, gdyż panowie wychodzą z założenia, iż stosowanie kosmetyków jest zbędne. Nic bardziej mylnego. Codzienna pielęgnacja zarostu zajmuje tylko kilka minut, a efekt jest zachwycający i długotrwały. Dobry olejek do brody, kartacz wykonany z naturalnego włosia i efekt gwarantowany.

Swędząca skóra pod brodą to kolejny problem, który występuje głównie podczas pierwszej fazy wzrostu, jednak wielu panów zmaga się z powracającym uporczywym uczuciem swędzenia i dyskomfortu. Olejek do brody poradzi sobie i w tym przypadku.

Rzadki zarost jest wielokrotnie przeszkodą do atrakcyjnego wyglądu. Może to być uwarunkowany niewłaściwą pielęgnacją, stresującym trybem życia oraz złą dietą.

Co zrobić, żeby mieć bujny zarost?

Pierwszym krokiem do bujnego zarostu jest właściwa pielęgnacja. Należy stosować odpowiednie produkty do mycia – szampon albo mydło dedykowane do brody, a nie produkt do włosów, czy co gorsza, żel do ciała. Regularnie stosowany olejek do brody czy specjalny balsam zapewnią odpowiednie nawilżenie, ułatwią wzrost i umożliwią stylizację zarostu.

Należy za wszelką cenę unikać gorącego powietrza, czyli trzeba zrezygnować z suszenia brody. Wyschnie sama, a zarost nie zostanie osłabiony.

Bardzo istotna jest odpowiednia dieta, w której nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Doskonałe efekty przynoszą spore dawki białka, produkty bogate w witaminy z grupy B, witaminę C, E, A oraz cynk, żelazo, magnez, wapń, miedź i krzem. Konieczne jest dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wody, dzięki czemu broda zyskuje odpowiednie nawilżenie od wewnątrz.

Regularne przycinanie zarostu, przyczynia się do szybszego wzrostu i pozwala usunąć zniszczone, osłabione końcówki, które psują efekt.