Kim jest Virgil Abloh, nowy dyrektor artystyczny Louis Vuitton?

Virgil Abloh to młody projektant mody, który ma spore doświadczenie w branży. Virgil jest założycielem marki Off-White, współpracował z Nike, Ikea. Kilka dni temu zaprezentował swoją pierwszą kolekcję dla marki Louis Vuitton w Paryżu.

Początki Virgila

Virgil zaczął przygodę z modą tuż po ukończeniu studiów. Pierwszy staż odbył w Fendi. W 2010 roku Kanye West, jego wieloletni przyjaciel ogłosił Virgila dyrektorem kreatywnym agencji DONDA. Rok później Virgil Abloh zostaje dyrektorem artystycznym albumu Westa i Jay-Z – Watch the Throne. W 2012 Virgil zaczął pracować na własną rękę. Stworzył swój pierwszy, mały butik z odzieżą streetwear’ową Pyrex Vision. Projekty PV charakteryzowały malowidła, grafika i duże napisy. 

Off-White

W 2013 roku stworzył dużą markę Off-White, która doczekała się kolaboracji m.in. z Nike. Swoje projekty pokazał światu w trakcie PFW w 2014 roku. Swój pierwszy sklep otworzył w Japonii. Rok temu zaprojektował kolekcję The Ten dla Nike, następnie kolekcję Markerad dla IKEA i współpracował z Jenny Holzer odnośnie Marszu Kobiet w Waszyngtonie.

Louis Vuitton

View this post on Instagram

you can do it too…

A post shared by @ virgilabloh on

3 miesiące temu Virgil Abloh został dyrektorem artystycznym męskiej linii marki Louis Vuitton! Swoją debiutancką kolekcję pokazał w Paryżu, w trakcie Fashion Week’u. Wzruszeniom nie było końca. Virgil czuje się zaszczycony tak ważnym stanowiskiem. Pokaz zobaczyła Rihanna, Naomi Campbell, Asap Rocky, Kanye West i Kim Kardashian – West i wielu innych. Jaka jest kolekcja Virgila na sezon Wiosna 2019? Na pewno wnosi świeżość i kontrast w porównaniu do poprzednich kolekcji LV. Oprócz klasycznej bieli, brązu, czerwieni i czerni pojawiło się dużo neonu, kolorów tęczy, kwiatowych printów, grafiki i ubrań przypominających…robocze.

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top