Kosmetyk dedykowany Tobie

Wybór odpowiedniego kosmetyku dopasowanego do potrzeb naszej skóry, prowadzonego przez nas stylu życia, to nie lada wyzwanie. Rynek kosmetyczny oferuje tak szeroki wybór różnego rodzaju produktów, że ciężko czasami się w nim poruszać. Na co postawić? 

Postaw siebie na pierwszym miejscu!

Zdanie to może brzmieć banalnie w kontekście tego, że przecież zawsze wybieramy kosmetyki dla siebie. Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach dajemy się uwieść reklamom, pięknym opakowaniom, hasłom w stylu: „twoja skóra będzie młodsza o 10 lat”. Wybierając kosmetyki w drogerii, czasami tracimy z oczu właściwe potrzeby naszej skóry. I nie chodzi mi o wybór kosmetyków niedopasowanych do typu cery. Mam tutaj raczej na myśli kwestie tego, czy jest ona bardziej czy mniej wrażliwa; tego jak znosi na przykład mocno złuszczające zabiegi, czy potrzebuje nawilżenia czy wyciszenia. Tracimy z oczu to, w jakim warunkach żyjemy. Potrzeby skóry osoby, która na co dzień porusza się po wielkim mieście, będą zupełnie inne od potrzeb tej mieszkającej w zacisznym zakątku w otoczeniu dużej ilości zieleni. Ważną rolę odgrywa tutaj stres, tryb życia, zanieczyszczenia. Warto o tym pamiętać, wybierając kosmetyki.  

 

Punkt pierwszy: oczyszczanie 

Jeśli zastanawiasz się, na który typ kosmetyków powinnaś przeznaczyć największą część swojego budżetu, to są to przede wszystkim te dedykowane codziennej pielęgnacji i oczyszczaniu twarzy. Dobry produkt, to taki, który nie tylko perfekcyjnie oczyści twoją skórę, ale także złagodzi podrażnienia, wyciszy ją i przygotuje do dalszej pielęgnacji. Hitem ostatnich miesięcy są kosmetyki japońskie, ale nie warto zapominać o dobrych dermokosmetykach. Jako produkty pozbawione wielu zbędnych i niekoniecznie przyjaznych skórze składników, alkoholu i jego pochodnych, idealnie nadają się nie tylko do skóry atopowej czy trądzikowej, ale także do tej skłonnej do alergii, delikatnej wrażliwej, szybko reagującej na zmianę kosmetyków.

Dobry żel, krem czy maska myjąca mogą zdziałać cuda. Warto też postawić na tonik/płyn micelarny, który wyrówna pH skóry. Dopiero wtedy możemy zacząć myśleć o dobrym kremie. Szczególnie latem warto, abyśmy postawiły na kremy z filtrami. Tak, jak chronimy pozostałą skórę, także ta na twarzy wymaga w okresie letnim szczególnej opieki, bo jest równie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

 

Co z makijażem?

To nie jest tak, że świadomie wybieramy tylko produkty do pielęgnacji skóry, a te makijażowe możemy potraktować z mniejszą uwagą. Przede wszystkim kwestia wyboru podkładu, kremu BB jest tutaj bardzo ważna. Duża część z nas ma tendencję do kupowania produktów silnie kryjących, a przy tym mocno obciążających skórę twarzy. Trend jest zupełnie inny. Nie próbujemy stworzyć maski, ale uzyskać efekt skóry prześwitującej przez makijaż. Do tego rozświetlacz, brzoskwiniowy róż oraz delikatny błyszczyk i makijaż gotowy.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top