Kulturalny weekend – kino, teatr czy tv?

Po ciężkim tygodniu następuje czas resetu. Planujemy wyjście na drinka, do klubu lub na domówkę.

Często też mamy takie chwile w życiu, kiedy chcemy ograniczyć maksimum wrażeń i w spokoju obejrzeć film, spektakl lub dokument w telewizji.

Świetnym rozwiązaniem będzie zaproszenie rodziny lub przyjaciół na nocny seans z popcornem. Wybrany wspólnie serial na Netflixie stworzy przyjemną atmosferę i wspólne tematy. Kulturalny weekend też może być fajny!

W ten weekend w telewizji zobaczymy:

Piątek, 03.11:

HBO 21:05, Totem

Totem to historia wdowca oraz nowej partnerki, która po przeprowadzce do jego domu musi zmierzyć się z nadprzyrodzoną istotą.

HBO 2 19:25, Shrek 2

Weselszą propozycję ma dla nas HBO 2. Kolejna część kultowego filmu pokaże nam, jak radzi sobie uwielbiany przez wszystkich Shrek w roli męża.

TVN 20:00, Listy do M. II

W romantyczny i świąteczny nastrój przeniesie nas TVN! W piątkowy wieczór będziemy mogli przypomnieć sobie historię uroczej Doris i odmienionej Małgorzaty.

22:10, Ted     

Dwie godziny później obejrzymy zabawnego misia – Teda. Jeśli jeszcze go nie poznałaś/eś, uprzedzam, że nie jest to uroczy i grzeczny pluszak. Tytułowy bohater pije, pali i jest bardzo złośliwy. Przekonajcie się sami!

Polsat 22:05, Faceci w czerni

Nie ma to jak relaks ze wspaniałym Willem Smithem. Agent J wraz z partnerem będą walczyli z kosmitami i rozbawią nas do łez.

TVP 2 22:50, Wyrok

Skazany na dożywocie Kenny może liczyć wyłącznie na pomoc siostry. Co wyniknie z tej beznadziejnej dla bohatera sytuacji?

TVP 1 21:20, Bitwa o Anglię

Bitwa o Anglię to film z 1969 roku przedstawiający sytuację Anglii w latach 40.

TV Puls 21:55, Zielona mila

Nie każdy poznał wzruszającą historię, która rozgrywa się w więzieniu skazującym na śmierć. Film zdobył wiele nagród oraz nominacji. Jedną z nagród jest Kryształowa Statuetka nadana przez Amerykańską publiczność.

Sobota, 04.11:

TVP 1 21:10, Creed: Narodziny legendy

Film sportowy, który zainteresuje również Twojego faceta. W roli głównej zobaczymy Sylverster Stallone i Michaela B. Jordana.

TVN 21:55, Wiek Adaline

Główną bohaterką filmu jest znana z Plotkary – Blake Lively. Film gatunku fantasy przedstawia romantyczną historię Adaline, która na skutek wypadku nie przestaje się starzeć.

TVN 7  21:10, Kobiety pragną bardziej

W Kobiety pragną bardziej zobaczymy same wspaniałe aktorki – Jennifer Aniston, Scarlett Johansson i Drew Barrymore. Będzie o związkach, singlach i trudnych kontaktach.

CANAL+ 19:30, Misja: Niewykonalna

W filmie zobaczymy wspaniałego Nicolasa Cage’a, który wcielił się w rolę bezrobotnego budowlańca i mechanika. Nicolas żyje w przekonaniu, że został powołany na zabójcę Osamy bin Ladena. Co wyniknie z fantazji aktora?

CANAL+ 21:00, Asy bez kasy

Infantylne zachowanie głównego bohatera potrafi rozbawić do łez. Niezbyt racjonalny David zostaje wrobiony przez swoją miłość i wpada w spore tarapaty.

CANAL+ Family 22:00, Złe mamuśki

Niezależnie od roli, Milę Kunis zawsze ogląda się dobrze. Wraz z nowo poznanymi przyjaciółkami próbują wyluzować i odpocząć od codzienności. Film pełen zabawnych sytuacji i porad dla każdej mamy!

Kino TV 21:00, Drugie życie króla

Colin Firth kojarzy się nam z romantycznymi filmami i dużą wrażliwością. W Drugim życiu króla wciela się w znudzonego życiem mężczyznę, który dopuścił się do upozorowania własnej śmierci..

Niedziela, 05.11:

TVP 1 22:10, Julie i Julia

Julie i Julia to film o gotowaniu, samodoskonaleniu się i dążeniu do wyznaczonego celu.

TVP 2 22:10, Blue Jasmine

Blue Jasmine w reżyserii Woody Allen’a

TVN 21:35, Jupiter: Intronizacja

W Jupiterze zobaczymy Milę Kunis, Channinga Tatuma czy Eddiego Redmayne’a. Jest to film, który chętnie obejrzą sympatycy science-fiction.

TVN 7 23:35, Harold i Kumar: Spalone święta

Niewątpliwie przy spalonych świętach można się zrelaksować. Spotkanie przyjaciół po latach zaowocuje zabawnymi sytuacjami.

HBO 2 21:00, Piąta fala

Piąta fala to walka dzieci z obcymi. Główna bohaterka jest bardzo zdeterminowana, aby uratować młodszego brata. Pomaga jej w tym…kosmita!

Kulturalny weekend w kinie

Jeśli preferujesz wyjście do kina, zobaczysz między innymi:1. Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta

2. Blade Runner 2049

3. Thor: Ragnarok

4. Wszyscy moi mężczyźni

5. Pewnego dnia w listopadzie

6. Piła: Dziedzictwo

7. Śmierć nadejdzie dziś

8. Krucyfiks

9. Geostorm

Kulturalny weekend w mieście

Kulturalny weekend w mieście możemy spędzić w różnoraki sposób. Mieszkańcy Warszawy już od kilku dni mogą podziwiać piękną iluminację świetlną w Wilanowie! Królewski Ogród Światła możemy oglądać do 25 lutego 2018 roku.

Wieczór możemy spędzić w…muzeum! Muzeum Narodowe w Warszawie zorganizowało spotkanie, podczas którego poznasz sekrety obrazów, ale też dowiesz się, z jakimi trudnościami spotykają się autorzy aranżacji wystawy „Biedermeier”.

Śpiewać każdy może…Czyli świetna inicjatywa Klubu Osiedlowego Surma! Na wesołych spotkaniach, które trwają do 12 grudnia tego roku, o godzinie 19:00 spotykamy się po to, aby pośpiewać i pograć na swoich instrumentach! Co Ty na to?

Niedzielę natomiast zaczynamy wcześniej. Od godziny 12:00 możemy wybrać się na wycieczkę ulicą Marszałkowską. W cyklu „Jesienne Spacerki po Warszawie” poznamy historię kolejarza na Marszałkowskiej, dowiemy się kim była Lady of Warsaw oraz który kościół mieści uratowaną mozaikę z rozebranego Soboru Aleksandra Newskiego na Placu Saskim.

Dla poszukiwaczy skarbów proponuję Wyprzedaż Garażową! Odbędzie się w dawnym IX LO im. Klementyny Hoffmanowej. Na wyprzedaży nie tylko kupisz, ale też sprzedaż!

Piątek w Krakowie zapowiada się grająco! O godzinie 18:00 w Kościele św. Wojciecha Biskupa i Męczennika wystąpi Królewska Orkiestra Kameralna. W repertuarze między innymi Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Fryderyk Chopin i wielu innych.

Teatr Ludowy w Krakowie proponuje nam sztukę o kobietach. „Wszystko o kobietach” możemy oglądać od godziny 19:00.

4 listopada o godzinie 19:00 w Roadside ArtCafe odbędzie się koncert Marzeny Rendak przy akompaniamencie Piotra Laska.

Niedziela w Krakowie to również dzień pełen wystaw. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zobaczysz wystawę “Japońska układanka”. W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zobaczysz ekspozycję Biblioteki Mieczysława Porębskiego. Dom Jana Matejki – oddział Muzeum Narodowego proponuje nam wystawę biograficzną Jana Matejki, natomiast Muzeum Archeologiczne w Krakowie oferuje „Garncarstwo prahistoryczne”.

W Poznaniu, w Galerii Miejskiej “Arsenał” zobaczymy wystawę Marii Stożek i Adriana Kolarczyka. W Muzeum Narodowym odbędą się ciekawe warsztaty dotyczące tajemnic muzealnych duchów! W Concordia Design zostanie zaprezentowana makieta miasta wykonana drukiem 3D. Zaś w Teatrze Muzycznym  – świetny musical “Zakonnica w przebraniu”, na podstawie filmu z Whoopi Goldberg.

W Rzeszowskim Teatrze Bo Tak zobaczymy sztukę Tresowany Mężczyzna, a dla miłośników bilarda odbędzie się turniej bilardowy, w którym najlepsi dostaną upominki!

W Kielcach między innymi Zaduszkowe Jam Session, czyli spotkanie muzyczne, w którym każdy może pochwalić się umiejętnościami. Natomiast Kieleckie Centrum Kultury proponuje sztukę “Klimakterium i już”.

Zdj. główne: pinterest

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top