Łagodna emulsja micelarna Emolium czyli – moc oczyszczania bez podrażniania!

Marka Emolium została wzbogacona o łagodną emulsję micelarną, przeznaczoną do oczyszczania skóry twarzy i okolic oczu o specjalnych wymaganiach, w tym szczególnie wrażliwej, podrażnionej po zabiegach dermatologii estetycznej lub skłonnej do schorzeń dermatologicznych (alergie, atopia, trądzik młodzieńczy lub różowaty). Preparat łączy w sobie właściwości oczyszczające i nawilżające. Przywraca komfort skórze, pozostawia ją ukojoną i zregenerowaną. Emulsja została przebadana dermatologicznie oraz okulistycznie.

 Alergie skóry są często wynikiem zaburzenia integralności bariery naskórkowej, spowodowanego częstym użyciem niektórych mydeł i detergentów. Naszym płaszczem ochronnym jest warstwa rogowa naskórka. Detergenty mogą powodować brak odpowiedniego nawilżenia tej warstwy skóry, w wyniku czego pojawią się w niej szczeliny, przez które z kolei penetrują czynniki zewnątrzpochodne – mówi dr n. med.
Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.

Wraz z rosnącymi oczekiwaniami konsumentek dotyczącymi perfekcyjnego a zarazem łagodnego oczyszczania alergicznej skóry bez dodatkowych podrażnień, zyskują na popularności micele – niewielkie, niepozorne cząsteczki rozpuszczające wszelkie zanieczyszczenia. Ich siła bierze się z budowy, niespotykanej w żadnych innych strukturach stosowanych w preparatach kosmetycznych. Jak podkreśla Anna Górka, Kierownik Działu Badawczo Rozwojowego Sanofi-Aventis „Wyjątkowa budowa miceli pozwala na zamknięcie wszelkich zanieczyszczeń w jej wnętrzu, co chroni skórę przed ich ponownym osadzaniem się na powierzchni. Pozwala to na dokładne i bardzo łagodne oczyszczenie a jednocześnie uniknięcie podrażnień. Zatem wielką zaletą preparatów zawierających micele jest fakt, że nie trzeba nimi szorować twarzy, by wyłapać wszelkie zanieczyszczenia”.

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów powstała emulsja micelarna Emolium, kompletny emolient zalecany do codziennej higieny skóry wrażliwej, podrażnionej i skłonnej do alergii. Dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami, skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum. Zawartość 5 składników nawilżających (olej winogronowy, pantenol, wyciąg z alg, alantoina, mocznik) sprawia, że po zastosowaniu skóra jest skutecznie oczyszczona, nawilżona i ukojona, a jej bariera lipidowa – nienaruszona. Emulsja nie zawiera parabenów, mydła oraz SLS i SLES.

Emolium_LagEmuMic_v2_03_HiRes Sposób użycia: Formuła emulsji daje większą gęstość w porównaniu do preparatu w formie płynu. Kremowa konsystencja ułatwia stosowanie i eliminuje konieczność użycia wody. Emulsję można zatem stosować na dwa sposoby:

 

  • bez wody – należy nanieść na twarz za pomocą wacika i delikatnie oczyścić skórę,
  • z wodą, bez użycia płatków kosmetycznych, co zminimalizuje pocieranie i pozwoli na uniknięcie podrażnień. Należy nalać małą ilość preparatu na dłoń i nakładać na skórę delikatnie go wmasowując, a następnie spłukać wodą.

21

 

Składniki aktywne w Łagodnej emulsji micelarnej Emolium:

Pantenol – doskonale wnika w naskórek, dociera do jego głębokich warstw. To silny stymulator wzrostu
i odnowy komórek. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy towarzyszące zmianom alergicznym skóry.

 

Alantoina – ma własności wygładzające i zmiękczające, usuwa zgrubienia i uszkodzenia skóry. Wykazuje działanie łagodzące. Stymuluje podział i wzrost komórek, wspomaga procesy regeneracji naskórka.

 

Olej winogronowy – tworzy na powierzchni delikatną i odżywczą warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co zmiękcza i wygładza skórę. Obecne w oleju nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) wraz z fosfolipidami tworzą strukturę błony komórkowej, regulując jej płynność i aktywność enzymów.

Wyciąg z alg – posiada wysoką wartość odżywczą ze względu na wysokie stężenie wapnia, jodu, tiaminy, niacyny, żelaza, witaminy B12 i cennych protein. Jest także bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz polisacharydy.

 

Mocznik – ułatwia wiązanie wody przez włókna keratynowe i zmiękcza naskórek. Ogranicza rozwój bakterii oraz silnie nawilża.

Cena: ok. 32 zł (250 ml)

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top