Kobiecy wygląd ma wpływ na ich samopoczucie, życie, a także na to, w jaki sposób są one odbierane przez społeczeństwo. Nie jest tajemnicą, że panie zawsze chcą wyglądać dobrze. Często można spotkać się z określeniem, że nic nie dodaje tak uroku jak sztuczne rzęsy. Warto jednak wiedzieć, że ta metoda jest nie tylko kosztowna, ale i nie każdemu pasuje efekt, który otrzymuje się przy jej pomocy. Są jednak jeszcze inne sposoby takie jak lifting rzęs, który często w połączeniu z botoksem, laminacją i henną sprawiają, że naturalne rzęsy wyglądają niemal jak sztuczne.

Zabieg liftingu jest przeznaczony dla tych osób, które lubią podkreślone oko, zaznaczone rzęsy. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się panie, których rzęsy z natury są proste, lub takie osoby, którym zależy na trwałym podkręceniu rzęs. To na tym głównie skupia się zabieg liftingu rzęs, gdzie stylistka przy użyciu specjalnych wałeczków i preparatów sprawia, że rzęsy zyskują spektakularny skręt, który utrzymuje się, aż to wypadnięcia rzęsy. Po tym zabiegu można tuszować rzęsy, jednak wiele kobiet jest na tyle zadowolona z efektu, że rezygnuje wówczas z makijażu oka. Warto zaznaczyć, że efekt przeprowadzanego liftingu utrzymuje się przez czas, który dla każdego może być nieco inny. Zależy to głównie od tempa wzrostu i wypadania włosa, dlatego też u niektórych efekt utrzymuje się przez miesiąc, a u innych nawet dwa.

Zabieg ten nie tylko nie niszczy naturalnych rzęs, ale nawet je wzmacnia. Odpowiednie preparaty nie tylko poprawiają wygląd rzęs, ale też mają pozytywny wpływ na ich kondycję.