Najmodniejsze odcienie blondów – truskawka, platyna i piaskowy

W drogeriach stacjonarnych i internetowych, np. superkoszyk.pl dostępne są farby do włosów, które nie zawierają amoniaku. Tego typu produkty gwarantują równomierne pokrycie włosów i nie mają negatywnego wpływu na kondycję włosa.

Czy wiesz, że…?

Na efekt koloryzacji mają wpływ czynniki takie jak grubość włosa, faktura oraz stopień przesuszenia. Włosy cienkie szybciej absorbują farbę niż włosy grube. Nieudaną koloryzację można zneutralizować zgodnie z kołem barw. Kolory, które w kole znajdują się na przeciwko siebie, dobrze się zneutralizują. Jeżeli po koloryzacji twoje włosy mają kolor żółty niczym wielkanocny kurczaczek, efekt złagodzi fioletowa płukanka lub szampon. Kolor pomarańczowy neutralizuje odcień niebieskiego, a niechcianą zieleń na włosach przygaszą odcienie czerwieni.

Jak dobrać blond?

Kolor blondu należy dobierać kierując się kolorem skóry. Im jaśniejszą mamy karnację, tym jaśniejsze odcienie blondu możemy wybierać. Ciepłe miodowe blondy dobrze współgrają z oliwkową cerą. Unikać powinny ich jednak panie, których skóra ma tendencję do zaczerwień. W przypadku takiej cery najlepiej zdecydować się na popielate odcienie, które optycznie zakamuflują zaczerwienienia. Chłodne, piaskowe odcienie zarezerwowane są dla osób o jasnej karnacji.

Opalizujący blond truskawkowy

Truskawkowy blond to odcień złocistego blondu, który ma poświatę miedzi lub delikatnego ciepłego różu. Kolor doskonale pasuje kobietom o jasnej porcelanowej cerze oraz o średniej karnacji. Truskawkowy blond ma właściwości opalizujące, podkreśla słoneczną opaleniznę i kolor oczu. Jest ciepłym odcieniem, który widocznie rozpromienia twarz i podkreśla jej rysy.

Chłodny piaskowy blond

Piaskowy blond to kolor zbliżony do naturalnych odcieni. Jest chłodny i wyciszony. To doskonały wybór dla osób, które nie przepadają za świetlistym odcieniami słomkowego blondu. Jego odcień znajduje się pomiędzy jasnymi platynowymi tonami a średnim blondem. W odróżnieniu do koloru truskawkowego, blond piaskowy łagodzi rysy twarzy. Idealnie komponuje się z jasną karnacją, łagodną oprawą i niebieską tęczówką oka.

Perliste białe blondy

Perlisty biały blond to kolor, który rozjaśnia twarz i dodaje świeżości. Przeznaczony jest dla osób o porcelanowej cerze. Platynowe, niemalże białe blondy to jedne z najtrudniejszych do utrzymania kolorów. Aby blond faktycznie był niemalże biały, włosy powinny być co dwa tygodnie poddawane tonacji. Wynika to z faktu, że kolor łatwo żółknie.

Zobacz także: Rodzaje farb do włosów

Posts created 115

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top