celine

Następca Phoebe Philo robi rewolucję w Celine

O Phoebe Philo mówi się wiele dobrego. Ta francuska projektantka mody doskonale zna potrzeby kobiet, dzięki czemu tworząc projekty wzbudzała ogromne zaufanie i budowała pewność siebie swoich klientek. Przygodę z Celine rozpoczęła w sezonie Wiosna 2010. Phoebe doskonale wiedziała, jaki trend pokochają kobiety i co będzie wielkim hitem na lata. Teraz jej pałeczkę przejmuje Hedi Slimane, który jeszcze nie pokazał kolekcji, a już oburzył fanów marki.

Hedi Slimane to francuski fotograf i projektant mody urodzony w 1968 roku. Był dyrektorem kreatywnym w Diorze i Yves Saint Laurent. Hedi jest związany z modą od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Współpracował z wieloma popularnymi nazwiskami, a oprócz mody kocha fotografię. Jego zdjęcia pojawiały się na wystawach w Kalifornii, Nowym Jorku, Paryżu czy Berlinie.

I jak Phoebe szła spokojną i bezpieczną drogą, tak Hedi skupia się na wprowadzaniu zmian i robieniu rewolucji.

Zmiana w logo Celine

Nowe logo to hołd ku historycznej wersji z lat sześćdziesiątych. Paris nie pojawi się już w logo w kampaniach, a odstępy między literami zostały zmniejszone. Zmiana nazwy nie jest dla projektanta nowością. Uprościł m.in. logo marki YSL do Saint Laurent.

Kolekcje

Hedi wprowadza linię męską i perfumy. Kilka dni temu swoją “premierę” miała klasyczna, elegancka torebka projektu Slimane. Personalizowaną torebkę pokazała Lady Gaga. Pojawiły się spekulacje, że ten projekt pojawi się na wybiegu podczas Paryskiego Tygodnia Mody – debiucie Slimane’a.

Premiera kolekcji Celine dopiero 28 września, a nieprzychylnych komentarzy stale przybywa. Niektórzy twierdzą że to koniec Celine i marzą o powrocie Phoebe Philo. My jednak damy szansę nowemu projektantowi i poczekamy na efekty jego pracy.

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top