Opaska AOS-01B SMART Fitness “Elegant” – test okiem kobiety.

ART AOS-01B to smartwatch, który zachwyca kobiecym minimalizmem oraz łatwością w użyciu.

W dzisiejszych czasach sport to nie tylko zwyczajny jogging, basen czy granie w siatkówkę z przyjaciółmi. Obecnie aby być fit, trzeba mieć dodatkowe gadżety w postaci odpowiedniego ubioru oraz smartwatche i aplikacje w telefonie, dzięki którym pochwalimy się każdemu o powiększającym się dystansie i spalonych kaloriach.

Niektórzy tej modzie zarzucają wiele, inni zaś pochwalają postawę osób, którzy dzięki nowym, kolorowym leginsom czy jaskrawym butom wzbudzili swoje zamiłowanie do sportu.

Nie ma więc nic złego w sprzętach zachęcających nas i motywujących do działania. Jeden z gadżetów, któremu mogłam przyjrzeć się nieco bliżej to SMART Fitness „Elegant”, czyli nic innego jak opaska na rękę łącząca się z telefonem za pomocą aplikacji Mistep.

Od początku…

Opaska znajduje się w klasycznym pudełku wraz z instrukcją obsługi oraz kablem USB do ładowania sprzętu.

Przede wszystkim kobietom spodobać może się to, że opaska ma delikatny wygląd. Na damskiej ręce nie rzuca się nieelegancko w oczy ze względu na rozmiar. Nie posiada wielkiego, bajeranckiego ekranu, zaś czarną, matową opaskę i srebrne dodatki, dzięki czemu dobrze komponuje się z każdym rodzajem odzieży.

Za sprawą gumowej opaski produkt jest lekki i mało odczuwalny na dłoni.

Opaska FITNESS ma wielorakie funkcje. Wyróżnić możemy pomiar tętna, mierzenie kroków, dystans, stoper, kalorie, monitoring, alarm oraz przypominacz.

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku po prawej stronie opaski i uruchomimy ekran główny, na którym zobaczymy godzinę, poziom baterii oraz połączenie bezprzewodowe. Kolejne funkcje włączymy naciskając ten sam przycisk.
Pierwsza funkcja to pomiar tętna, gdzie wartość poznamy w bpm, czyli uderzeniach na minutę. Następnie pojawia się krokomierz wskazujący kroki, funkcja kalorii oraz dystans ukazujący wartość w metrach, a także stoper.

Ciekawostką jest to, że w aplikacji telefonicznej mamy możliwość ustawienia maksymalnego oraz minimalnego tętna. W przypadku przekroczenia zakresu, włączy się ostrzegający alarm.

Ponadto jeśli jesteśmy połączeni z telefonem, na ekranie smartwatcha pojawia się wibrująca informacja kto dzwoni oraz kto napisał wiadomość SMS!

Aplikacja zainstalowana na telefonie pozwoli nam także ustawić maksimum kroków czy czas planowanego snu. W produkcie brakuje jedynie lokalizacji GPS.

AOS-01B trafił w moje gusta z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że będąc w innym pomieszczeniu, daje nam informację o dzwoniącym telefonie. Dodatkowo cechuje się na pewno świetnym wyglądem oraz łatwością w obsłudze. Opaska SMART Fitness to gadżet dla początkujących w świetnej cenie – około 180 złotych.

img_7204

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top