Pielęgnacja twarzy – krok po kroku

Pielęgnacja twarzy – krok po kroku

Pielęgnacja twarzy, w zależności od rodzaju cery, wymaga różnego podejścia. Wszystko zależy od tego, czego potrzebuje nasza skóra. Niewłaściwa pielęgnacja twarzy może bowiem pogorszyć stan naszej skóry, a w konsekwencji przyczynić do powstawania niedoskonałości. Dlatego bardzo ważne jest określenie rodzaju skóry w sposób prawidłowy. Pomocna w tym celu może się okazać wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jeśli już będziemy wiedziały, jaki typ cery posiadamy, będziemy mogły wybrać odpowiednie dla naszej skóry kosmetyki pielęgnacyjne. Oprócz tego, wśród zasad prawidłowej pielęgnacji, równie ważne jest dobranie diety, a także zabiegów kosmetycznych, które poprawią stan naszej skóry.

Pielęgnacja twarzy – od czego zacząć?

Pielęgnacja twarzy każdego dnia powinna rozpocząć się od dokładnego jej oczyszczenia. Dotyczy to nie tylko usuwania makijażu wieczorem, ale także umycia twarzy odpowiednimi preparatami, które przygotują skórę na działanie pozostałych kosmetyków. Oczywiście produkty do mycia twarzy i usuwania makijażu powinny być dopasowane do rodzaju naszej skóry. Wyróżnia się trzy podstawowe typy cery: cerę łojotokową, do której zalicza się skóra tłusta i mieszana, cerę suchą oraz wrażliwą. W przypadku cery tłustej i mieszanej lepiej sięgnąć po płyny micelarne, np. marki Garnier.

Natomiast jeśli mamy cerę suchą, odpowiednim kosmetykiem do demakijażu będzie mleczko. Jednak niezależnie od rodzaju cery warto sięgnąć po produkty bezzapachowe o naturalnym pH. Po oczyszczeniu twarzy możemy ją dodatkowo przemyć specjalnie przeznaczonym do tego kosmetykiem. W tym przypadku możemy wybierać spośród żeli lub myjących pianek. Należy pamiętać, że skóra wrażliwa nie powinna mieć kontaktu ze zwykłą wodą z kranu. Dlatego do usuwania resztek kosmetyków myjących przy cerze wrażliwej trzeba używać wody destylowanej lub przegotowanej.

Natomiast zakończeniem demakijażu i oczyszczania twarzy powinno być użycie toniku i to niezależnie od rodzaju skóry. Dzięki temu kosmetykowi skóra staje się właściwie nawilżona i jest odpowiednio przygotowana na działanie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych, ponieważ regularne stosowanie toniku sprawi, że skóra szybciej i łatwiej będzie wchłaniać składniki odżywcze i pielęgnacyjne.

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to także jej złuszczanie. Ten zabieg wykonuje się przy użyciu peelingów. Peeling należy dobrać do rodzaju skóry. Cera tłusta i mieszana będzie dobrze znosić działanie peelingów gruboziarnistych, np. marki Perfecta, natomiast w przypadku cery suchej i wrażliwej warto sięgnąć po kosmetyki o delikatniejszym działaniu, jak peelingi enzymatyczne, np. Nivea. Złuszczanie twarzy trzeba wykonywać minimum dwa razy w tygodniu.

Ostatnim elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest jej odpowiednie nawilżenie. Kluczową rolę odgrywa tutaj przede wszystkim dobrze dobrany krem. Posiadaczki cery suchej mogą zamiast kremu wybrać pielęgnujący olejek do twarzy. W przypadku cery tłustej i mieszanej zaleca się wybieranie produktów, które pomogą zredukować ilość wydzielanego przez skórę sebum.

 

Jakich składników potrzebuje nasza skóra?

Właściwa pielęgnacja twarzy opiera się przede wszystkim na doborze odpowiednich kosmetyków – i tu najważniejszą rolę odgrywa ich skład. Jeśli chcemy zredukować nadmiar sebum, warto postawić na kosmetyki, które zawierają w składzie witaminę A. Z kolei witamina E skutecznie zwalczy wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Do zniwelowania trądziku zaleca się stosowanie kosmetyków, które składają się z cynku oraz witaminy B6. Posiadaczki skóry suchej powinny stawiać na kosmetyki zawierające niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które utrzymują poziom nawilżenia skóry na odpowiednim poziomie.

 

Artykuł zewnętrzny.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top