Pielęgnacja włosów bardzo zniszczonych. Jakie kosmetyki wybrać do całkowitej regeneracji włosów?

Jak dobrze zdefiniować zniszczone włosy?

Zniszczone włosy objawiają się na wiele różnorodnych sposobów. Nie znaczy to jednak, że łatwo jest je pielęgnować i zregenerować, ale wręcz przeciwnie. Wynika to z tego, że często mylnie można zinterpretować potrzeby włosów i zamiast pomóc im prawidłową troską, tylko się im szkodzi. Otóż zniszczone włosy najprościej rozpoznać po niżej wymienionych objawach:

 • suchość
 • łamliwość
 • skłonność do wypadania
 • rozdwajające się końcówki
 • łupież (najczęściej jest to łupież suchy, czyli zwykły, jednak nieodpowiednia pielęgnacja szybko może sprawić, że przeobrazi się on w tłusty)
 • matowość
 • brak koloru (który staje się wyblakły)
 • szorstkość w dotyku
 • trudność w stylizacji
 • częste i nadmierne przetłuszczanie się

Jak dbać o włosy?

Pielęgnacja włosów zniszczonych musi bazować na dwóch wytycznych, a mianowicie stosowanych kosmetykach i działaniach. Tylko wtedy włosy mają szansę się zregenerować i być zdrowe. Na nic zdadzą się produkty z najwyższej półki, podczas, gdy będziesz niszczyła włosy innymi sposobami. Dlatego też w codziennej pielęgnacji ważna jest kompleksowość.

 • Kosmetyki do włosów bardzo zniszczonych

Podstawowe kosmetyki do bardzo zniszczonych włosów to szampon i odżywka. Dodatkowo warto stosować maskę na włosy, która wykazuje silniejsze działanie niż odżywka. Te produkty są w stanie zagwarantować Ci kompleksową ochronę włosa, jednak przy znacznym zniszczeniu warto swoją kosmetyczkę wyposażyć w serum o jeszcze silniejszym działaniu niż maska czy też produkty do termicznej ochrony włosa. Każdy z tych produktów znajdziesz w ofercie Garnier Goodbye Damage. Kosmetyki z tej gamy są stworzone do włosów bardzo zniszczonych i sprawią, że przy ich regularnym stosowaniu Twoje włosy zregenerują się i będą zdrowe!

 • Pielęgnacja inna niż kosmetykami

Jak już zostało wspomniane, pielęgnacja musi być kompleksowa, gdyż same kosmetyki nie wystarczą. Produkty swoją drogą, a to, jak obchodzisz się ze swoimi włosami ma kompletnie inne znaczenie. Zadbaj o to, aby chronić włosy przed nadmierną ekspozycją na słońce, jak i wiatr, mrozy, deszcz. Dodatkowo staraj się zrezygnować (przynajmniej na czas odnowy włosa) z prostowania włosów i stosowania suszarki. Ciepło wytwarzane przez te akcesoria, mimo, że pomaga w stylizacji włosów, jest bardzo szkodliwe dla ich struktury – osłabia ją i wpływa na zniszczenie kosmyków. Pamiętaj także, aby do mycia włosów używać letniej wody, gdyż gorąca otwiera łuski włosa i czyni go podatnym nawet na nieszkodliwe czynniki. Ważny jest także sposób mycia włosów – nie trzyj mocno włosów i nie drap skóry głowy, wykonaj natomiast delikatny masaż skóry głowy, piana, która się utworzy z pewnością wyeliminuje zanieczyszczenia z powierzchni włosów, nie niszcząc ich przy tym. Przy stylizacji włosów obowiązuje podobna zasada – delikatnie rozczesuj włosy i nie związuj ich w ścisłe kucyki i koki, które mogą wpłynąć na znaczne wypadanie włosów.

Takie kompleksowe działanie z pewnością pomoże Twoim włosom i skórze głowy. Zadbaj zatem o to, aby do codziennej pielęgnacji włączyć nie tylko wysokiej jakości kosmetyki, ale również wymienione wyżej działania, które pomogą Ci zadbać o włosy od strony zewnętrznej.

Posts created 115

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top