dzień matki

Pomysły na Dzień Matki

Zbliża się 26 maja – Święto wszystkich Mam. Większość z Was być może już ma pomysł na prezent dla swojej mamy. A może pomysły są już zrealizowane? Jeśli nie, spieszymy z inspiracjami. Poniżej znajdziecie kilka naszych praktycznych pomysłów na prezent na ten szczególny dzień.

1. SPA

Oczywiście najlepsze SPA jest w zaciszu domowym. Przygotuj ]kąpiel z bąbelkami i świecami, zrób mamie manicure i pedicure, masaż twarzy oraz nałóż na twarz maseczkę. Spraw, aby twoja mama poczuła się zrelaksowana i wyjątkowa. Może też skorzystasz z domowego SPA?

 

2. Czekoladki.

Najlepsze to te robione własnoręcznie! I o ciekawym kształcie. Potrzebne będą:

• silikonowe foremki (np. w kształcie serc),

• plastikowe łyżeczki,

• ulubiona czekolada,

• posypki do deserów,

• ulubione bakalie i dodatki do czekolady (np. posypka).

Połam czekoladę na małe kawałki, a następnie rozpuść je w kąpieli wodnej bądź w mikrofali. Czekoladę przelej do wybranych foremek. Dodatki lub dekoracje połóż na dno, a następnie zalej je czekoladą. Możesz to zrobić odwrotnie: najpierw czekolada, a następnie dodatki. Na koniec włóż wszystko do lodówki, żeby czekolada dobrze zastygła. I gotowe!

 

3. Zwolnij mamę z obowiązków.

Na pewno tego nie pokazuje, ale czasem z pewnością jest przytłoczona codziennymi domowymi obowiązkami. Dlatego w tym szczególnym dniu to Ty posprzątaj cały dom, zrób pranie, wyprasuj ubrania, przygotuj śniadanie, obiad i kolację, pozmywaj, zrób zakupy, a nawet umyj mamie samochód. Na pewno będzie jej w tym dniu o wiele lżej.

 

4. Album ze zdjęciami.

Każda mama uwielbia przyglądać zdjęcia z dzieciństwa swoich pociech, nawet jeśli są już dorosłe. Znajdź w domu jak najwięcej Waszych wspólnych zdjęć, zeskanuj je i wydrukuj, a następnie włóż do specjalnego albumu na Dzień Matki. Taki album to okazja do wielu wspaniałych wspomnień.

 

5. Kubek od serca.

Kup prosty, jednokolorowy kubek (najlepiej biały). Dodatkowo potrzebne będą flamastry do pisania po porcelanie oraz ołówki, nożyczki i taśma. Na kubku napisz i narysuj coś specjalnego – prosto od serca. To co stworzysz, zależy tylko od Twojej wyobraźni. Następnie odłóż kubek do wyschnięcia na około 4 godziny, po czym włóż do piekarnika na 90 minut do temperatury 160°.

 

6. Spędź z mamą więcej czasu niż zazwyczaj.

Spędzenie tego dnia z mamą to podstawa! Zróbcie razem coś, czego na co dzień nie robicie. Idźcie do kina, na koncert, wybierzcie się w nowe, ciekawe miejsce, idźcie do restauracji, jedźcie na wycieczkę rowerową, a nawet spontanicznie wybierzcie się w podróż. Jeżeli wolicie zostać w domu, oglądajcie razem telewizję, ugotujcie wspólny obiad, słuchajcie muzyki i śpiewajcie do pilota. Po prostu spędźcie ten dzień razem! Pomysłów jest wiele, a radość z tego dnia z pewnością jest nieoceniona.

Każdej z mam życzymy wszystkiego co najlepsze!

Posts created 18

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top