rihanna

Rihanna na temat edukacji w krajach rozwijających się

Rihanna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że edukacja jest ważna w życiu każdego człowieka, a ubóstwo, konflikty czy zła polityka utrudniają do niej dostęp. Za sprawą mediów społecznościowych chce wezwać przywódców innych krajów do podjęcia wyzwania dotyczącego systemu szkolnictwa.

Piosenkarka jest ambasadorką Globalnego Partnerstwa Edukacyjnego (GPE) i założycielką Fundacji Clara Lionel. CLF stworzyła z miłości do dzieci i chęci wsparcia ich stanu zdrowia i edukacji. Wspiera tysiące dziewcząt, które mogą ukończyć szkołę średnią. Dofinansowuje programy i edukację dzieci na całym świecie.

Rihanna dla The Guardian

Barbadoska napisała opinię dla The Guardian, w której uważa, że przez konflikty i niepoprawną politykę miliony dzieci i nastolatków nie jest w stanie zdobyć wykształcenia.

Riri zachęca do pomocy

Piosenkarka pragnie być częścią rozwiązania tego problemu. Uważa że Niemcy, Holandia, Finlandia, Japonia i Nowa Zelandia to kraje, które mogłyby w większym stopniu zagwarantować poprawę edukacji dzieci w krajach potrzebująych.

Jeśli uda nam się przezwyciężyć deficyt edukacji w krajach rozwijających się, wszyscy wygrają – twierdzi artystka

Odwiedziny Malawi

Rihanna
Youtube: Malawi Trip 2017

Rok wcześniej pojawiła się w Malawi i zobaczyła jaki wpływ ma na to państwo GPE, której jest ambasadorem. Fundacja wspiera 87 krajów na całym świecie. W magazynie The Guardian Rihanna informuje, że w trakcie konferencji GPE w Dakarze zebrano 2,3 miliarda dolarów przeznaczonych na edukację globalną w latach 2018-2020. Mimo to wie, że na poprawę edukacji w dalszym ciągu czeka mnóstwo dzieci.

Rihanna
Youtube: Malawi Trip 2017

Jej misją jest zainteresowanie problemem innych Państw. Marzy o tym, żeby każde dziecko miało szansę zdobycia cennego wykształcenia.

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top