Romantyczne prezenty dla zakochanych

Ciepłe wieczory, krótkie noce i wakacyjna atmosfera bardziej niż zazwyczaj nastraja do romantycznych przedsięwzięć. Zastanówmy się chwilę jakie najlepsze prezenty można wybrać dla chłopaka, a jakie dla dziewczyny.

Przeżycia vs. przedmioty

Wybierając właściwie każdy prezent, należy mieć na uwadze upodobania osoby, której chce się zrobić przyjemność. Niezależnie od płci, wśród prezentów możemy wyróżnić przedmioty (niekoniecznie użytkowe) lub przeżycia, których można doświadczyć we dwoje. O ile wspólne doświadczenia powinny być miłe dla obojga, o tyle w przypadku rzeczy można i należy skupić się raczej na indywidualnych preferencjach. Przedmioty w materialny sposób będą przypominały o romantycznych chwilach, za to przeżycia pozostaną w pamięci – można to wykorzystać jako pretekst do kolejnych wspólnych doświadczeń (powtórka może być prezentem na kolejną wspólną rocznicę).

Prezenty dla dziewczyny

Znane porzekadło mówi, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Stąd w pierwszym odruchu, przychodzi na myśl biżuteria – dla dziewczyny wydaje się nie być lepszego prezentu. Poza problematycznym doborem wzoru, a także wielkości pierścionka (uwaga: pierścionek jako prezent dla dziewczyny w naszym kręgu kulturowym może być jednoznacznie kojarzony) pozostaje problem rodzaju kruszcu z jakiego biżuteria dla konkretnej ukochanej powinna być zrobiona. Jeśli kreatywność w zakresie wyboru prezentu dla dziewczyny kończy się w obszarze świecidełek – warto zajrzeć na dedykowane strony poświęcone pomysłom na prezenty. Jedną z takich internetowych przestrzeni jest Lovvi, internetowa wyszukiwarka prezentowa. Wygodne filtry prowadzą nas w odmęty pomysłów na prezenty dla dziewczyny. I tak, oprócz biżuterii można znaleźć całą gamę spersonalizowanych przedmiotów, mogących nieść romantyczne przesłanie. Na dzień dobry dla dziewczyny można sprezentować kubek do porannej kawy, z indywidualnym napisem. W ciągu dnia, oko może cieszyć specjalnie przygotowany obraz na płótnie, zaś wieczorem – ukochana będzie mogła się przytulić do wyjątkowej poduszki z personalizowanym nadrukiem, jeśli wybranka akurat nie będzie obok.

 

Prezenty dla chłopaka

Wybór prezentów dla chłopaka jest zdecydowanie bardziej wymagający. Mężczyźni, statystycznie, potrzebują mniej przedmiotów do codziennego funkcjonowania. Bywają też w mniejszym stopniu wrażliwi na wewnętrzne piękno niepraktycznych przedmiotów. Internetowa wyszukiwarka prezentowa proponuje, aby w prezencie dla chłopaka podarować raczej przydatne przedmioty codziennego użytku. Pamiętając o ukochanej, chłopak będzie sięgał po portfel – niejednokrotnie można znaleźć oferty personalizacji, na przykład poprzez odpowiedni haft. Pomysłem na prezent dla chłopaka jest ścienna mapa świata – można na niej zaznaczyć wszystkie miejsca, w które kiedyś zabierze się ukochaną. Wreszcie, pośród praktycznych prezentów znaleźć można grawerowany kufel do piwa. Dzięki niemu, nawet w czasie męskiego spotkania chłopak nie zapomni o swojej ukochanej.

Romantycznie we dwoje

Fakt, że chcemy odnaleźć najlepszy romantyczny prezent, czy to dla dziewczyny, czy to dla chłopaka, nie musi oznaczać, że tylko jedna strona będzie czerpać z niego radość. Dzięki miejscom w internecie, takim jak już wspomniane wyszukiwarki prezentowe, możemy dostrzec wiele różnych ofert na romantyczny czas we dwoje. Takie przeżycia nie ograniczają się jedynie do kolacji przy świecach czy pikniku w plenerze. Romantycznym przeżyciem zarówno dla chłopaka jak i dla dziewczyny może być wycieczka w Beskidy albo nad morze – niekoniecznie polskie. Dla lubiących raczej statyczny wypoczynek, można wybrać weekend w luksusowym hotelu albo w SPA. Razem można doświadczać nie tylko masażu. Można wybrać lot balonem nad wybraną okolicą albo bardziej surwiwalowe doświadczenia, jak na przykład rafting dla dwojga. Można także wybrać przeżycie w nawiązaniu do pasji, która pojawia się w parze. Niejednokrotnie dla dziewczyny, ale także dla chłopaka, atrakcyjnym przeżyciem może być kurs połączony z degustacją (w zależności od preferencji: piwa, wina lub kawy). Jeśli już jesteśmy przy gastronomicznych klimatach, to tak – kolacja przy świecach będzie zawsze mile widzianym romantycznym doświadczeniem. Trzeba tylko odpowiednio dobrać menu i wystrój wnętrza. W ostateczności romantyczny nastrój podkreśli wyostrzając zmysły kurs tańca – tango wydaje się być tutaj najbardziej odpowiednią propozycją.

 

Romantycznie w pojedynkę

Choć może to brzmi paradoksalnie, to romantyczne doświadczenie można przygotować ukochanej także samemu w nim nie do końca uczestnicząc. Przykładem może być zaproszenie na wieczór SPA lub krótki pobyt w centrum odnowy biologicznej. Domowym sposobem na romantyczny i odprężający prezent dla dziewczyny jest przygotowanie kąpieli przy świecach, w otoczeniu płatków róż, z kieliszkiem dobrego wina. Tak naprawdę pomysłów na romantycznie spędzony czas może być wiele, w zależności od preferencji konkretnej pary. Niezapomnianym romantycznym doświadczeniem może być wizyta w escape roomie albo lot szybowcem, jeśli w trakcie niego padnie upragniona deklaracja albo wyznanie miłości. Aby sprawić bliskiemu radość, należy go po prostu dobrze znać. Czas i wysiłek włożony w znalezienie odpowiedniego prezentu i stworzenie romantycznej atmosfery tak dla dziewczyny jak i dla chłopaka zawsze zostanie doceniony ze strony ukochanej osoby, a o to przecież chodzi.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top