Różnice pomiędzy dezodorantami dla kobiety i mężczyzny

Różnice pomiędzy dezodorantami dla kobiety i mężczyzny

Dezodoranty dla kobiet i mężczyzn są od siebie różne. I nie chodzi tylko o opakowanie. Potrzeby obu płci znacznie się różnią, tak jak ich skóra. Dlatego należy kupować dezodoranty Garnier czy innej marki, które są przeznaczone dla odpowiednich osób. Wówczas można będzie mieć pewność co do ich skuteczności, a przecież o to właśnie chodzi.

Antyperspirant i dezodorant to podstawowy kosmetyk zarówno w damskiej, jak i męskiej kosmetyczce. Specyfik ten stosujemy codziennie lub prawie codziennie, dlatego powinien być dopasowany do naszych potrzeb, by dawać nam maksimum komfortu i chronić przed potem oraz związanym z nim nieprzyjemnym zapachem. Oczywiście można stosować dezodoranty – Garnier bądź inne dobrej jakości – przeznaczone dla płci przeciwnej. Nic szczególnego się nie stanie, ale produkt może nie spełniać naszych oczekiwań i jak wiadomo – zapach też będzie przeznaczony dla kogoś innego.

Dezodorant czy antyperspirant? Co jest lepsze?

Wiele osób staje przed dylematem, co wybrać – dezodorant czy antyperspirant. Wynika to wielokrotnie z niewiedzy na temat obu tych kosmetyków. Otóż pierwszy z nich jedynie maskuje pot. Drugi, dzięki zawartej w nim soli glinu, ogranicza jego wydzielanie. Oba mają jednak za zadanie zapewnić uczucie suchości i komfort użytkownika.

Poci się każdy, tyle że jedni znacznie mniej, inni więcej. Wynika to często ze sposobu życia (aktywności fizycznej), tuszy czy chorób. Niezależnie jednak od osobistych uwarunkowań zaleca się stosowanie dezodorantów przez każdego – wiąże się to głównie z zachowaniem higieny osobistej.

 

Pierwsza różnica – zapach

Dezodoranty Garnier często mają zapach delikatny i dość uniwersalny, który ewentualnie mógłby odpowiadać i kobietom, i mężczyznom. Jednak większość tych kosmetyków (oraz propozycji innych producentów) ma gamę zapachową dostosowaną do danej płci. Panowie przede wszystkim chcą pachnieć bardziej męsko. Sięgają też wielokrotnie po bardziej intensywne, mocniejsze zapachy, które długo utrzymują się na ich skórze.

Z kolei wśród pań królują wonie kwiatowe, delikatniejsze, często słodkie, które są też niewątpliwie lżejsze. Damskie kosmetyki częściej zawierają też różnego rodzaju olejki, które mają przyjemny zapach i korzystne właściwości zarazem.

 

Kobiety mają delikatniejszą skórę

Kosmetyki dla pań zazwyczaj mają w składzie produkty, które pielęgnują skórę pod pachami. Jak wiadomo, skóra kobiet różni się od tej, którą mają mężczyźni. Jest delikatniejsza, więc często wymaga znacznie intensywniejszej pielęgnacji. Dezodoranty Garnier np. nawilżają skórę, niektóre mają pantenol, który dodatkowo koi podrażnienia powstałe po goleniu czy depilacji. Oprócz tego kosmetyk wielokrotnie nawilża przesuszoną skórę pod pachami. Dlatego podczas zakupów warto dokładnie sprawdzać skład wybranego specyfiku, by nie tylko chronił przed potem, ale i niósł ze sobą dodatkowe korzyści.

 

Artykuł zewnętrzny.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top