Kiedy nadchodzi zima, osoby noszące okulary muszą borykać się chociażby z uciążliwym ich parowaniem. Ci, którzy decydują się na soczewki kontaktowe nie muszą borykać się z tym problemem. Co warto wiedzieć, jeśli chcemy nosić soczewki kontaktowe zimą? Fraza „soczewki cena” pozwoli przekonać się, jak kształtuje się cena soczewek zimą. My odpowiemy na nieco trudniejsze pytania.

Czy można nosić soczewki kontaktowe podczas mrozu?

Jest to jedno z częściej zadawanych pytań. Wiele osób sądzi, że noszenie soczewek kontaktowych podczas mrozów jest niebezpieczne dla oczu. Pokutuje pogląd, że soczewki wówczas zamarzają, co może powodować poważne problemy ze wzrokiem. Okazuje się jednak, że jest to nieprawda. Wprawdzie soczewki kontaktowe składają się w dużej części z wody. W niektórych modelach jest jej nawet ponad pięćdziesiąt procent. Ciepło wytwarzane przez gałki oczne ogrzewa jednak soczewki, sprawiając, że nawet podczas naprawdę dużych mrozów nie zamarzną. UWAGA: soczewki zdjęte muszą być odpowiednio przechowywane. W pudełeczku nie ma bowiem oka, które ogrzewałoby soczewkę. Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio pudełka z soczewkami, to przy dużym mrozie faktycznie mogą one zamarznąć. Takie soczewki nie będą już nadawały się do użycia.

Krople do oczu o działaniu nawilżającym

Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny szczególnie zimą pamiętać o stosowaniu nawilżających kropli do oczu. W czasie mrozów drastycznie spada wilgotność powietrza. W efekcie staje się ono niezwykle nieprzyjemne. Dotyka to nie tylko naszej skóry, która narażona jest na wysychanie, ale również oczu, a szczególnie tych, na których znajdują się soczewki kontaktowe. Do tego dochodzi wysuszone powietrze we wnętrzach budynków. Ogrzewanie pracujące w tym sezonie nie nawilża powietrza. Krople nawilżające niwelują suchość, zapewniając komfort. Wybierając je, warto szukać tych, w składzie których znajduje się hialuronian sodu. Jest to substancja, która naturalnie występuje w naszych łzach.

Jaki płyn do oczyszczania soczewek kontaktowych zimą?

W sezonie zimowym warto stosować naprawdę dobre płyny czyszczące do soczewek. Najlepsze są te, które posiadają właściwości nawilżające. Dzięki temu soczewki nie będą tak suche, kiedy będą umieszczane w oku. Poprawi to znacznie komfort ich noszenia.

Dlaczego warto zimą nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe zapewniają komfort bez względu na warunki pogodowe. Jak wspomnieliśmy we wstępie, osoby noszące okulary zimą zmagają się z ich nieustannym parowaniem. Wystarczy tylko wejść z dworu do ogrzewanego pomieszczenia, aby szkła momentalnie pokryły się parą. W przypadku soczewek kontaktowych takiego efektu nie ma. Nie ma również ograniczania pola widzenia, kiedy pada śnieg. W soczewkach zawsze widzi się wszystko bez żadnych przeszkód.

Soczewki kontaktowe zimą można nosić bez żadnych obaw. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla oczu nawet w naprawdę wysokie mrozy.