Coraz więcej kobiet interesuje się makijażem. Staje się on nie tylko sposobem na poprawienie wyglądu, ale niekiedy także prawdziwą pasją. Ważnym elementem makijażu są odpowiednio podkreślone brwi oraz rzęsy. Nadają one naszym oczom wyrazistej oprawy i sprawiają, że makijaż nabiera charakteru.

Mocne kolory na powiekach

Bardzo dużą popularnością cieszą się dziś wyraziste, mocne kolory nakładane na powiekę. Na rynku obecnych jest wiele paletek cieni, w których znajdziemy takie właśnie barwy. Popularne stały się odcienie żółtego, pomarańczowego oraz wyrazistego różowego. Taką stylizację idealnie dopełnia kreska wykonana eyelinerem lub kredką. Aby makijaż stał się jeszcze bardziej oryginalny, warto zastosować nie czarną, lecz kolorową kreskę. Coraz popularniejsze stają się stylizacje odważne, na które niegdyś żadna z nas nie zdecydowałaby się. Warto pamiętać jednak, aby kolorowych oczu nie łączyć z bardzo mocno podkreślonymi ustami. Przy barwnych cieniach postawmy na delikatne kolory pomadek.

Brwi stylizowane na mydło

Obecnie bardzo popularną praktyką jest stylizowanie brwi na mydło. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele mydeł, które przeznaczone są specjalnie do stylizacji brwi. Najczęściej jednak są one dosyć drogie, a równie dobrze sprawdzają się zwyczajne mydła, które możemy kupić w drogeriach w atrakcyjnych cenach. Najlepiej wybierać mydła glicerynowe, bezzapachowe oraz bezbarwne. Mocny zapach może bowiem drażnić nasze nozdrza, natomiast kolorowe mydła mogą pozostawiać na naszych brwiach osad. Bardzo pomocna przy tego typu stylizacjach jest spiralna szczoteczka, dzięki której będziemy mogły ujarzmić włoski naszych brwi. Wystarczy nabrać na nią sporą ilość mydła wraz z odrobiną wody i w ten sposób spróbować ułożyć brwi tak, jak nam się to podoba. Efekt stylizacji na mydło jest bardzo naturalny i świeży, dzięki czemu będziemy mogły w ten sposób dopełnić delikatny codzienny makijaż.

Serum do brwi i rzęs – czy warto je stosować?

Wiele kobiet boryka się z problemem niezbyt bujnych rzęs oraz brwi. To powoduje, że muszą one bardzo dużo pracy włożyć w makijaż, aby oprawa oczu wyglądała tak, jak sobie to wymarzyły. Niekiedy jednak codzienne długotrwałe malowanie rzęs i brwi staje się dość uciążliwe. W takich przypadkach możemy podziałać na nie w taki sposób, aby pobudzić je do wzrostu i cieszyć się bujnymi brwiami oraz rzęsami. W takim celu możemy zastosować serum do brwi i rzęs. Często jest to jeden produkt, jednak zawsze zwracajmy uwagę na zalecenia producenta. To, co nadaje się do brwi, niekoniecznie musi być odpowiednie i zdrowe dla naszych oczu. Serum do brwi i rzęs powinno być przede wszystkim delikatne i nie powodować reakcji alergicznych. Okolice oczu bowiem są bardzo wrażliwe i łatwo o podrażnienia, które mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.