Trwały flowerbox, czyli jak pielęgnować róże w pudełku?

Nowoczesne i oryginalnie prezentujące się flowerboxy są coraz chętniej wybierane na prezent. Umieszczone w nich kwiaty są bowiem znacznie trwalsze od tradycyjnych wiązanek oraz prezentują się niezwykle ciekawie i efektownie. To wspaniała ozdoba, która odpowiednio traktowana może cieszyć nasze oczy przez naprawdę długi czas. Jeśli otrzymałaś w prezencie nowoczesny flowerbox koniecznie sprawdź, jak się z nim prawidłowo obchodzić, aby róże jak najdłużej cieszyły Twoje oczy!

 

Flowerbox czyli (prawie) bezobsługowe róże w pudełku

Zasadą, która przyświecała stworzeniu flowerboxów było przygotowanie efektownie prezentującej się kwiatowej ozdoby, która od swojej właścicielki nie będzie wymagała określonych zabiegów pielęgnacyjnych. Flowerbox, w przeciwieństwie do tradycyjnych wiązanek ciętych kwiatów, nie wymaga bowiem wstawiania kwiatów do wazonu, wymiany wody oraz przycinania ich łodyżek. Otrzymujemy go już bowiem w takiej formie, która nie wymaga przeprowadzania dodatkowych czynności.

Mając jednak do czynienia z żywymi ciętymi kwiatami, do których także zaliczają się róże umieszczone we flowerboxie, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich świeżością oraz atrakcyjnym wyglądem, warto jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Kwiaty w zamian za odpowiednie ich traktowanie odwdzięczą się nam lepszą trwałością oraz świeżym wyglądem przez znacznie dłuższy czas.

 

Flowerbox ustaw w miejscu oddalonym od źródeł ciepła i owoców

Otrzymując w prezencie piękny flowerbox z różami powinnyśmy starannie wybrać miejsce, w którym zostanie on ustawiony. Flowerbox najlepiej prezentuje się umieszczony na honorowym miejscu, np. na komodzie, na biurku, pośrodku stołu lub na stoliku nocnym. Wybierając miejsce, z którego będziemy go podziwiać, warto jednak zwrócić uwagę na to, czy pudełko z kwiatami nie będzie stało w zbyt bliskim sąsiedztwie kaloryfera, kominka lub innych źródeł ciepła. Gorące powietrze ma bowiem zły wpływ na cięte kwiaty oraz znacznie przyspiesza proces ich więdnięcia.

Warto także wiedzieć, że świeże cięte kwiaty, w tym także róże, które znajdziemy we flowerbox, są szczególnie wrażliwe na etylen, związek chemiczny wytwarzany w procesie dojrzewania niektórych owoców. Decydując się na wyeksponowanie naszego flowerboxa na stole w jadalni lub w salonie nie ustawiajmy go wiec w bliskim sąsiedztwie mis z owocami. Kontakt kwiatów z produkowanym przez dojrzewające owoce etylenem także może bowiem negatywnie wpłynąć na ich świeżość.

 

W razie potrzeby uzupełnij wodę w pudełeczku

Flowerbox z Rose Du Chateau na dnie pudełka jest wyłożony specjalną nasączoną wodą oraz odżywką gąbką, której zadaniem jest dostarczanie łodyżkom róż wilgoci oraz substancji odżywczych. Jeśli pudełko z kwiatami zostanie nam wręczone w lecie lub w naszym mieszkaniu na co dzień panuje suche i ciepłe powietrze, warto zadbać o uzupełnienie wody w pudełku. W tym celu delikatnie rozchylamy główki kwiatów i sprawdzamy, czy gąbka jest wilgotna. Jeśli okaże się, że wyschła delikatnie nasączamy ją wodą. Aby przedłużyć trwałość kwiatów warto także dodać do wody kilka kropel odżywki przeznaczonej do pielęgnacji kwiatów ciętych, która również przedłuży trwałość naszych wyjątkowych róż w pudełku.

 

Artykuł sponsorowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top