Dom

Trzy rzeczy, o których należy pamiętać, urządzając pokój dla dziecka

Przygotowując pokój dla swojej pociechy warto wziąć pod uwagę szereg czynników, które sprawią, że maluch będzie czuł się w nim komfortowo. Poza kwestiami estetycznymi, takimi jak kolorystyka i styl, w jakim pokój będzie urządzony, trzeba dobrze rozważyć ustawienie mebli, ich rodzaj, a także aspekty związane z bezpieczeństwem malucha. Uwzględniając trzy ważne wskazówki, można w genialny sposób zaaranżować wnętrze przeznaczone dla dziecka, niezależnie od jego metrażu. Chcecie je poznać?

 

Funkcjonalność

Pokój dziecka powinien być urządzony przede wszystkim w sposób praktyczny. Jak wiadomo, prywatna przestrzeń malucha spełnia wiele funkcji: jest sypialnią, miejscem rozrywki, zabawy oraz spotkań z przyjaciółmi. Pokoje o większym metrażu (np. 25 m2) warto podzielić na dwie strefy, z których jedna będzie przeznaczona na odpoczynek, druga zaś do zabawy i nauki. W takich wnętrzach, poza podstawowym wyposażeniem takim jak łóżko, biurko i szafa można umieścić więcej mebli i przedmiotów, które przydadzą się dziecku na co dzień np. kanapa, która posłuży podczas wizyty koleżanek lub kolegów, mały stolik, regały na książki czy też wigwam. Kompletnym wyposażeniem pokoju o mniejszych rozmiarach będzie łóżko, półka na książki i zabawki, a także stolik lub biurko. Jeżeli wystarczy miejsca, można także wstawić komodę, która będzie świetną alternatywą dla masywnej szafy. Idealnym rozwiązaniem okażą się także wnęki w ścianie, które nie tylko wyglądają stylowo, ale także posłużą jako dodatkowe miejsce na umieszczenie potrzebnych przedmiotów.

Bezpieczeństwo

Biorąc pod uwagę oryginalne dziecięce pomysły oraz niemającą granic wyobraźnię, należy urządzić pokój tak, aby spełniał wszelkie zasady bezpieczeństwa. Meble powinny mieć zaokrąglone kanty (dobrym rozwiązaniem będzie także założenie gumowych osłonek), które mogą zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała, podczas nieprzewidzianych w czasie zabaw sytuacji. Należy także w odpowiedni sposób zabezpieczyć gniazdka, a uchwyty okienne wyposażyć w blokady.

Odpowiednie naświetlenie

Aspekt ten ma niebagatelny wpływ na wzrok. Należy zatem pamiętać, by biurko stało tuż przy oknie, dzięki czemu podczas odrabiania lekcji dziecko może wykorzystywać światło naturalne, które mniej męczy wzrok. Dodatkowo, nieodpowiednio dobrany żyrandol, żarówki o niewystarczającej mocy oraz brak dodatkowego oświetlenia w postaci lampki nocnej lub dużej, stojącej lampy mogą przyczynić się do rozwoju wad wzroku. Warto zatem zadbać o to, by w pokoju była wystarczająca ilość światła.

Wymienione wyżej kwestie z pewnością przyczynią się do tego, że dziecko będzie czuło się w pokoju swobodnie, a rodzic będzie pewny, że dał z siebie wszystko, by zapewnić maluchowi komfort. Jeżeli szukasz podstawowego elementu wyposażenia pokoju dziecięcego, jakim jest łóżko, zajrzyj na: interbeds.pl i zapoznaj się z ofertą. Znajdziesz tam szeroki asortyment łóżek pojedynczych, dwuosobowych oraz piętrowych, przeznaczonych dla chłopca i dziewczynki.

 

Artykuł sponsorowany

Category: Dom

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top