Volt i Hyper-Punch Pink – czyli nowa kolekcja Nike!

Kolorystyka nowej kolekcji Nike to mieszanka dwóch charakterystycznych dla marki kolorów: Volt oraz Hyper-Punch Pink, nadająca wyrazistych barw odbywającym się tego lata zawodom.

W Nike często używa się powiedzenia „być jak gąbka”. Mark Parker, President i CEO w Nike, rozwijał swoją zdolność absorbowania otoczenia wzrokiem już w dzieciństwie. Często wybierał się na długie spacery z babcią i chłonął otaczającą go przyrodę: roślinność, skały, nasiona i owady. Tego typu wnikliwa obserwacja to sposób, w jaki działają projektanci Nike.

Świadomie łączą swoje projekty ze światem, który widzą wokół siebie. Spotykają się ze sportowcami, podziwiają dzieła sztuki i przemierzają cały świat, aby pobudzić swoją wyobraźnię i tworzyć nowe projekty, będące dynamiczną mieszanką różnych inspiracji.

W oczekiwaniu na letnie zmagania sportowe, zespół czuwający nad kolorystyką produktów szukał inspiracji w płynnym ruchu ludzkiego ciała. Wychodząc od ruchu sportowca projektanci przeszli do wyobrażeń tropikalnych lasów deszczowych i bujnej fauny, która występuje w klimacie równikowym: ptaków z przyciągającymi oko piórami mieniącymi się feerią barw czy chrząszczy z futurystycznymi, połyskującymi pancerzykami. Czerpiąc z tych inspiracji zaczęto pracę nad nowymi projektami. Projektanci uważnie studiowali obrazy i filmy z ptakami w locie, które olśniewały barwami skrzydeł czy owadami, które przypominały im cenne klejnoty.

Pod wpływem tych obserwacji powstała pełna energii letnia paleta z nową, ikoniczną kolorystyką, którą przeniesiono na barwy narodowe. Podsycono tradycyjne odcienie tak, by stały się jeszcze żywsze i jeszcze głębsze.

Uzyskano gradientowe przejście kolorów Nike Volt i Hyper-Punch Pink, na których oparto kolorystykę cholewek butów na tegoroczny sezon, włącznie z wszystkimi modelami dla lekkoatletów.

Volt to ulubiony w firmie odcień jaskrawego żółtego, który teraz zobaczymy w obszarze palców. Nie sposób go nie zauważyć – żółty to najbardziej widoczny dla ludzkiego oka kolor, natomiast Volt to najbardziej widoczna wersja żółtego. Przekazem, który stoi za produktami Nike jest prędkość.

W zestawieniu z kolorem Volt, barwa Hyper-Punch Pink (neonowy róż) na śródstopiu, zmieniająca stopień nasycenia
w miarę zbliżania się do obszaru pięty, odzwierciedla rozmazane kształty pędzącego w zawrotnym tempie biegacza.

Dodatkowo, harmonijnie komponuje się z płytką z kolcami, które metalicznie połyskują niczym pancerzyki chrząszczy, mieniąc się na przemian srebrnym, fioletem i niebieskim.

Nike_Odcienie_bez_granic_Zoom_Superfly_Flyknit_ZAO_1

W ruchu kolorystyka ta sprawia wrażenie „malowania” ścieżki, po której porusza się but. Doskonale podkreśla nie tylko nieograniczone możliwości ludzkiego ciała, ale również sposób, w jaki Nike postrzega świat – jako pełen inspiracji i możliwości tworzenia nowych projektów.

Nike_Odcienie_bez_granic_inspiracje_3 Nike_Odcienie_bez_granic_inspiracje_2 Nike_Odcienie_bez_granic_inspiracje_1

Posts created 900

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top