Treningi domowe to sportowy znak obecnych czasów. Zamknięto większość obiektów służących utrzymaniu i poprawie naszej kondycji. Kto chce, ćwiczy w domu, ale początki nie są łatwe. Nie trudno się pogubić w gąszczu propozycji idealnych sprzętów. Które akcesoria do ćwiczenia w domu wybrać?

Akcesoria do ćwiczenia w domu – ile ich potrzebujesz?

Tworzenie domowej siłowni to raczej proces niż jednorazowa akcja. Nie rezygnuj z treningu tylko dlatego, że nie masz sprzętu, który akurat znalazł się w planie ściągniętym z Internetu. Nie ma w nich oczywiście nic złego, ale obcy facet nie wiem czym dysponujesz w swoim domu. W takiej sytuacji możesz poszukać alternatywnych rozwiązań (choćby butelki wody zamiast hantli), zrobić ćwiczenie tylko z masą własnego ciała, podmienić zadanie na inne o podobnym działaniu. Jedyne czego nie zalecamy, to rezygnacja z treningu, bo czegoś Ci brakuje. Uwierz, że więcej osób osiągnęło swój sukces przez małe, ale regularnie stawiane kroczki i stopniowy rozwój domowego arsenału sportowego, niż przez jednorazowy zryw na hura, z którego zostaje kupa nieużywanych rzeczy i wyczyszczone konto.

Akcesoria do ćwiczenia w domu – co kupić na początek

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z domowym treningiem lub w ogóle aktywnością fizyczną, to na pewno zastanawiasz się co kupić na dobry początek. Wybór oczywiście będzie zależeć od wielu czynników, a przede wszystkim od uprawianej dyscypliny. Są jednak sprzęty, które przydają się w każdym sporcie i chcemy Ci je przedstawić:

  • Mata do ćwiczeń – to podstawa podstaw. Nie tylko zwiększa Twój komfort podczas treningu, ale też zabezpiecza podłoże przez uszkodzeniami. Dokładny wybór musisz przeanalizować względem swoich potrzeb, ale bez maty ani rusz.
  • Drążek do podciągania. Wbrew pozorom zrobisz na nim nie tylko trening pleców, ale też użyjesz go jako punkt zaczepienia dla gumy, czy trx.
  • Gumy oporowe lub inna forma obciążenia. Gumy oporowe w formie mini- lub powerbandów to świetne rozwiązanie na początek przygodny z treningiem w domu. Są stosunkowo tanie. Zrobisz z nimi trening całego ciała. Nie zajmują niepotrzebnie miejsca.

Akcesoria do ćwiczenia w domu – ile miejsca potrzebuję?

Ile miejsca potrzeba na zrobienie dobrego treningu to jedno z pierwszy pytań jakie zadają sobie osoby, które szykują swój domowy kącik fitness. Oczywiście wszystko zależy od używanego sprzętu i jego gabarytów, ale nawet w mikrokawalerce da się ćwiczyć. Komfort zapewni się Ci kwadrat 2x2m. To tak przestrzeń, w której dowolnie ułożysz swoje ciało i raczej nie ma ryzyka, że kąpiąc, czy skacząc trafisz paluchem w róg kanapy. Auć.