Jak zimą dbać o przedłużane włosy?

Gładkie pasma keratynowe ukryte pod czapką

Włosy przedłużane mają skłonność do plątania się i elektryzowania. Daje się to we znaki szczególnie w miesiącach chłodnych, kiedy pogoda zmusza nas do zakładania nakrycia głowy. Po zdjęciu czapki często okazuje się, że w miejsce ładnej fryzury, pojawiła się tak zwana szopa. Wtedy splątane są nie tylko końcówki, ale także włosy na całej długości. Ponieważ pasemka keratynowe nosimy w dużej ilości, bez użycia odpowiednich środków nie jest łatwo zamaskować nieestetyczne kołtuny. To wystarczający powód, aby zacząć stosować profesjonalne kosmetyki ochronne na zimę.

Jeżeli zależy Ci na świetnej kondycji doczepów, 2-3 razy w tygodniu dogłębnie je nawilżaj szamponem wygładzającym. Dzięki temu, włosy przedłużone nie będą się mechacić. Mimo, że pasemka już nie rosną, wciąż musimy pamiętać o naszych naturalnych włosach. Dlatego po umyciu, obowiązkowym punktem jest nałożenie odżywki. Ważne, aby preparat nie dostał się w miejsca łączeń. Unikaj suszarki, bo pod wpływem ciepła zgrzewy keratynowe mogą się osłabić. Gdy musisz szybko wysuszyć włosy, wybierz suszarkę z zimnym strumieniem powietrza. Ogranicz też pocieranie ręcznikiem.

Mikroringi zabezpieczone przed skutkami zimna

Nic tak dobrze nie chroni przed chłodem, jak delikatna warstwa tłuszczowa. Doczepione pasemka same się nie przetłuszczają, więc do naszych zadań należy zapewnienie im ochronnej powłoki. Rewelacyjne efekty zapewnią zimnotłoczone oleje kosmetyczne. Nakładaj je raz w tygodniu na włosy od połowy długości do samych końcówek. Możesz wybrać olej lniany, makadamia albo najpopularniejszy – arganowy. Każdy z nich będzie niezastąpioną bombą witaminową dla Twoich naturalnych włosów i zabezpieczeniem trwałości pasm założonych przez fryzjera.

Przedłużanie metodą keratynową oraz na mikroringi może zostać przeprowadzone z użyciem włosów naturalnych albo syntetycznych. Jeśli nie planujesz rezygnować z noszenia czapki, co o tej porze roku jest szczególnie wskazane, koniecznie wybierz pasma naturalne. Syntetyki, co prawda kosztują mniej, ale regularnie przykrywane materiałem, szybko zaczną się łamać i kołtunić. Fryzjerzy oferują własne produkty, lecz wiążą się one z wyższą ceną zabiegu. Najkorzystniej jest samemu zamówić zestawy pasemek i z nimi skierować się do salonu fryzjerskiego.

Sprawdzone metody przedłużania włosów w Europe Hair, to między innymi profesjonalne pasemka z włosów indyjskich w różnych kolorach, znajdziesz w sklepie Europe-Hair. Nie zapomnij zajrzeć do zakładki Akcesoria, pełnej zjawiskowych ozdób do włosów i sprzętu do stylizowania według najnowszych trendów.

Posts created 115

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top